پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: کمیته مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران مصوب کرد: تعطیلی ۳ روزه مهدهای کودک، مدارس ابتدایی و پیش*دبستانی / اجرای سراسری طرح زوج و فرد / کاهش ساعت کار ادارات از ۱۶:۳۰ به ۱۴:۳۰


معاون عمرانی استاندار تهران از ادامه تعطیلی کلیه مهدهای کودک، مدارس ابتدایی و پیش*دبستانی استان تهران بجز دماوند و فیروزکوه طی روزهای دوشنبه و سه*شنبه (علاوه بر امروز یکشنبه) به دلیل افزایش غلظت آلاینده*ها و ادامه پایداری جوی خبر داد.
حسن کریمی، معاون عمرانی استاندار تهران که در غیاب رییس کمیته هماهنگی و نظارت مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران جانشین وی در نخستین جلسه این کمیته در سال جاری بود، در حاشیه آن در گفت*وگو با ایسنا، با اشاره به گزارش سازمان هواشناسی کشور مبنی بر تداوم پایداری جوی و افزایش غلظت آلاینده*ها، افزود: حاضران در جلسه پس از استماع گزارش وضعیت آلودگی هوا و پیش* بینی وضعیت جوی مقرر کردند تا اطلاع ثانوی فروش آرم طرح ترافیک روزانه و هفتگی ممنوع شود.
از سوی دیگر فعالیت کلیه کارگاه*های شن و ماسه، تولید بتن و آسفالت در تهران و غرب و جنوب غرب استان تا زمان خروج از وضعیت هشدار آلودگی هوا ممنوع است.


وی افزود: بر اساس تصمیمات این جلسه طرح سراسری زوج و فرد از درب منازل از روز دوشنبه تا اطلاع ثانوی به جز روزهای تعطیل اجرا می*شود. همچنین تشدید برخورد با خودروهای دودزا و برخورد پلیس با موتورسیکلت*های آلاینده نیز تشدید خواهد شد.
معاون عمرانی استاندار تهران به ایسنا گفت: همچنین به دلیل آلودگی هوا، ساعت پایان کار ادارات شهر تهران در روزهای دوشنبه و سه*شنبه از ۱۶:۳۰ به ۱۴:۳۰ کاهش یافت.


وی خاطرنشان کرد: همچنین مصوب شد که آموزش و پرورش به ازای این تعطیلی*ها کلاس*های جبرانی برای دانش*آموزان برگزار کند.

نخستین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران در سال جاری صبح امروز با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، شهرداری تهران، هواشناسی، آموزش و پرورش، راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، صنایع و معادن استان و معاون عمرانی استاندار تهران در محل استانداری تهران برگزار شد.