پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان الشتر در حین گشت و کنترل در ساعت ۱۴ روز جمعه مورخ ۱۳۹۲/۸/۱۷ در منطقه بیدقطار به یک نفر شکارچی برخورد نموده و بنابر وظیفه قانونی قصد دستگیری متخلف را داشتند.
رئیس اداره محیط زیست الشتر در این باره گفت: شکارچی غیرمجاز بدون اعتنا به فرمان ایست مامورین، اقدام به شلیک ۲ گلوله به سمت مامورین نموده و سعی در فرار داشته که توسط محیط بانان دستگیر می شود.
طاهر فتح *الهی افزود: از این متخلف یک قبضه اسلحه دولول به شماره ۴۳۰۷ ساخت کشور ترکیه به انضمام ۴ عدد فشنگ، یک رشته قطار فشنگ و ۲ عدد پوکه فشنگ *هایی کف به سمت مامورین شلیک شده بود از وی کشف و ضبط گردید.

در ادامه طی تماس با قاضی گودرزی، قاضی کشیک، دستور تحویل اسلحه و فشنگ *ها به پاسگاه انتظامی کاکارضا و همچنین بازداشت متهم در پاسگاه را صادر فرمودند.


پس از یک روز بازداشت، در روز بعد ضمن هماهنگی با پاسگاه کاکارضا متخلف به اداره محیط زیست اعزام و ضمن تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل گردید.
با دستور مقام محترم قضایی قرار مجرمیت (به قرار: اخلال در نظم از طریق تیراندازی به مامورین محیط زیست و حمل اسلحه غیر) برای نامبرده صادر و متهم روانه زندان شد.
همچنین طی دستور مقام قضایی، اسلحه و سایر ادوات تا تعیین تکلیف پرونده به اداره محیط زیست تحویل داده شد.