دیده بان حقوق حیوانات: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین خبر از دستگیری شکارچیان غیر مجاز در زیستگاه های حیات وحش آوج خبر داد.
به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، علی فرهادی با اعلام این خبر اظهار داشت: مامورین یگان حفاظت شهرستان آوج در حین عملیات گشت و کنترل و اجرای قوانین شکار و صید در زیستگاه های حیات وحش آوج در روز گذشته موفق شدند دو نفر شکارچی متخلف را که بصورت غیر مجاز مبادرت به شکار چهار سر خرگوش نموده بودند دستگیر کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین افزود: از متهمین لاشه ۴سر خرگوش ،دو قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی از نوع دولول ته پر و سایر ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.
فرهادی تصریح کرد: پرونده متهمان جهت پیگرد قانونی و صدور حکم تحویل مراجع محترم قضایی شده است.
فرهادی به شکارچیان غیر مجاز هشدار داد که ماموران یگان حفاظت محیط زیست در سراسر استان به طور شبانه روزی مشغول گشت زنی و حفاظت از حیات وحش و عرصه های طبیعی هستند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف طبق مقررات و به طور قاطع با متخلفان برخورد خواهند کرد و از تمامی شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف در عرصه شکار و صید مراتب را به یگا نهای حفاظت مستقر اداره کل و سرمحیط بانی ها و ادارات محیط زیست شهرستانی اطلاع دهند.