پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست جاجرم در جریان دو عملیات جداگانه ۳ نفر شکارچی متخلف را پیش از اقدام به شکار غیرمجاز دستگیر نمودند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی در این باره گفت: در اولین مورد یک نفر شکارچی متخلف که قصد شکار آهو در حاشیه جنوبی پناهگاه حیات وحش میاندشت را داشت دستگیر و در ماموریت دیگر ۲ نفر متخلف که قصد شکار قوچ وحشی در ارتفاعات موسوم به اردزی واقع در شمال شهر جاجرم را داشتند دستگیر گردیدند.
مهندس آبسالان افزود: از متخلفین دو دستگاه موتورسیکلت ۲۵۰، یک قبضه اسلحه گلوله زنی، تعدادی فشنگ، دو دستگاه دوربین چشمی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط و متخلفین جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

……………..موتورسیکلت، سلاح و ادوات کشف شده از شکارچیان غیرمجاز در شهرستان جاجرم
پناهگاه حیات وحش میاندشت یکی از مهمترین زیستگاه های یوزپلنگ آسیایی و آهو اصلی ترین طعمه یوز در این منطقه به شمار می رود.
شکار غیرمجاز و کاهش جمعیت آهو در میاندشت، خروج یوزپلنگ ها از منطقه برای تامین غذا و مرگ و میر آنها در مواجهه با سگ های گله، دامداران، شکارچیان و یا بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در جاده های حاشیه ای و در نهایت نابودی کامل این گونه ارزشمند را به همراه خواهد داشت.