پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان چناران پس از اخذ مجوز قضایی، با همراهی مأموران پلیس اطلاعات و امنیت، وارد منزل یک شکارچی متخلف شده و در جریان بازرسی تعداد قابل توجهی حیوان تاکسیدرمی از انواع گونه های حیات وحش کمیاب و درمعرض انقراض کشف و ضبط کردند.
متاسفانه در جریان این بازرسی یک تخته پوست متعلق به یک قلاده یوزپلنگ آسیایی که بوسیله شلیک گلوله شکار شده است، کشف گردید.


رئیس اداره محیط زیست زیست شهرستان چناران در گفت و گو با پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران گفت: پوست یوزپلنگ کشف شده قطعا متعلق به یوز آسیایی است و در ایران شکار شده اما با توجه به اینکه متهم هنوز دستگیر نشده، مشخص نیست در کدام منطقه از کشور شکار شده است.
همچنین لاشه تاکسیدرمی شده آهو، مرال، قوچ وحشی، گربه جنگلی، کل وحشی، یازده قطعه کبک، تیهو، تشی، قوی فریادکش، قرقاول و پیغو نیز کشف و ضبط گردید.
حسین رشیدآبادی افزود: جای گلوله در تمامی گونه های تاکسیدرمی شده و پوست های کشف شده وجود دارد و تمامی حیوانات بوسیله اسلحه شکار شده اند.

همچنین دو قبضه اسلحه شکاری و یک قبضه اسلحۀ ساچمه زنی و مقادیر زیادی فشنگ و مهمات ساچمه زنی و چهارپاره و چند دستگاه بیسیم از این منزل کشف و یک دستگاه خودروی تویوتا لندکروز نیز ضبط گردید.

فرد متخلف در زمان ورود به منزل در داخل منزل حضور نداشته و هم اکنون نیز متواری است. با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت تحقیقات برای دستگیری این متهم ادامه
دارد.
منبع خبر : پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران