دیده بان حقوق حیوانات
:
در هفته گذشته پنج متخلف شکار توسط مامورین حفاظت محیط زیست استان کرمان دستگیر شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان، مامورین پرتلاش شهرستان بردسیر در راستای وظایف محوله ضمن گشت و کنترل مناطق موفق به دستگیری تعدادی شکارچی، لاشه شکار، اسلحه شکاری، فشنگ و همچنین چند خودرو شدند.
بنابراین گزارش، در ارتفاعات خانکوه در منطقه حفاظت شده بیدویه بردسیر کرمان یک گروه سه نفره شکارچی که اقدام به شکار یک راس میش وحشی نموده بودند دستگیر شدند.

در منطقه مبارکه روستای دهلرز منطقه حفاظت شده بیدوییه نیز یک شکارچی به همراه یک قبضه اسلحه دولول،۳۶ فشنگ و دو بهله کبک و دو بهله تیهوی شکار شده دستگیر شد.

همچنین در اقدامی دیگر یک شکارچی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری و تجهیزات کامل شکار و سلاحی و یک دستگاه ماشین پاجیرو که اقدام به شکار دو راس میش در منطقه کوه سیاه کرده بود توسط مامورین حفاظت محیط زیست شهرستان بردسیر کرمان بازداشت شد.

در منطقه تاج آباد نیز مامورین اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسیر اقدام به دستگیری یک شکارچی غیر مجاز کردند، که از این متخلف هم یک قبضه سلاح دو لول ضبط شد.
لازم به ذکر است، متخلفین پس از تشکیل پرونده و انجام صورتجلسه جهت سیر مراحل قانونی و رسیدگی به تخلفات به مراجع قضایی معرفی شده اند.

عباسعلی دامنگیر مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان در این خصوص گفت: بر اساس ضوابط و قوانین موجود هر گونه شکار، خرید، فروش، حمل و نگهداری حیوانات وحشی بدون کسب مجوز از محیط زیست خلاف قانون بوده و با متخلفان عرصه های زیست محیطی به شدت برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

وی در ادامه با تاکید بر این موضوع که برای جلوگیری از تخلفات وحفاظت از حیات وحش بعنوان یک سرمایه ملی به کمک و همکاری مردم نیاز است، افزود: از تمامی هم استانی های عزیز خواستاریم در صورت اطلاع از هر گونه موارد مشابه مراتب را سریعا با شماره تلفن ۲۸۱۰۱۳۱ – ۰۳۴۱ دفتر نظارت و بازرسی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان اطلاع دهند.