دیده بان حقوق حیوانات
: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از دستگیری چهار شکارچی متخلف خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، اسماعیل میرانزاده گفت: مأمورین اجرایی این واحد در حین گشت و کنترل و پایش مناطق و شکارگاههای حوزه استحفاظی استان تهران در حوزه شهرستان ری و در محدوده دو تویه به دو نفر صیاد غیرمجاز پرندگان شکاری که بطرز ماهرانه ای دام و تله های وسیعی را در منطقه مستقر نموده بودند؛ برخورد می کنند.

در بدو برخورد مأمورین صیادان که از افراد حرفه ای بودند به منظور گریز از قانون یک قطعه دلیجه را با پای بسته رها می کنند.
وی افزود: مأمورین در بررسی محل اختفای صیادان (کوخک) موفق می شوند مقدار زیادی تور و طناب و ریسمان های مخصوص صید پرنده و تعداد شش قطعه قمری که جهت طعمه استفاده می نموده اند را کشف و ضبط و به اداره کل منتقل کنند.
این گزارش می افزاید: همچنین در محدوده چال طرخان – قلعه نو نیز به دو نفر متخلف با دو قبضه اسلحه تک لول که مبادرت به شکار پرندگان وحشی و شکار غیرمجاز یک قطعه فاخته نموده بودند برخورد می نمایند.

نظر به اینکه اقدام مشارالیه بر خلاف قوانین و مقررات ملاک عمل بوده لذا سلاح شکاری و لاشه پرنده شکار را ضبط و به این اداره کل منتقل می کند.
گفتنی است، افراد خاطی با تشکیل پرونده به مراجع قضایی ذیصلاح معرفی و اقدام خلاف قانون آنان که شروع به شکار جانوران وحشی می باشد تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.