دیده بان حقوق حیوانات
: ۶ شکارچی متخلف در استان سمنان دستگیر ومتخلفین نیز جهت پیگیری مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان ، مهدی خاتمی رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شاهرود در هفته جاری طی عملیات گشت و کنترل در محدوده سد کشاورزی نعیم آباد مجن موفق شدند سه نفر که قصد شکار غیر مجاز را داشتند درست در لحظه نشانه گیری و قبل از شلیک گلوله دستگیر نمایند .
وی افزود: متخلفین که با یک قبضه اسلحه برنو به سمت گله میش و بره در فاصله حدودا ۱۰۰ متری هدف گرفته بودند با هوشیاری و سرعت عمل مامورین اجرایی محیط زیست به دام افتاده و از شکار ناکام ماندند.

بنابراین گزارش در عملیات دیگر با همکاری نیروی انتظامی بخش بسطام و واحد حقوقی محیط زیست شاهرود عامل خرید و فروش غیر مجاز کبک پرورشی در شهر بسطام شناسایی و در حین فروش تعداد ۲۰ قطعه کبک پرورشی غیر مجاز دستگیر شد.
خاتمی تصریح کرد: پس از بازجویی مشخص شد فرد مذکور اقدام به خرید و پرورش کبک بدون مجوزهای لازم از ارگان های ذیربط می نماید که با هماهنگی نیروی پس از بازرسی منزل تعداد۸۳ قطعه کبک دیگر کشف و ضبط شد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان شاهرود افزود: در عملیات دیگر طی گشت و کنترل زیستگاه های میامی به یک دستگاه خودرو پراید با دو سرنشین که به قصد شکار غیر مجاز کبک در حال گشت زنی در منطقه است برخورد می نمایند. به گفته وی پس از بازرسی، لاشه دو قطعه کبک ، دو قبضه سلاح ساچمه زنی غیر مجاز و مقداری فشنگ و ادوات شکار کشف و ضبط شد.
گفتنی است پرونده های متشکله در حال رسیدگی توسط مرجع قضایی بوده و بزودی احکام مربوطه صادر خواهد شد.