روشی مناسب برای روی دست آوردن طوطی


http://www.mediafire.com/watch/sjas2..._-_Step_up.3gp


برای انجام مراحل این تمرین ، توضیحاتی داده نشده ولی برای درک بیشتر ، مراحلش رو شرح میدم

صاحب طوطی قبل از شروع تمرین ، توضیح میده که این طوطی از آدم ها میترسه و بیشتر از 6 ماه هست که از روی دست اومدن امتناع میکنه .

اما صاحبش تمرین رو شروع کرده و معتقده این تمرین برای طوطی هایی که از آدم ها میترسن باید با سرعت کندتری انجام بشه و به زمان و صبر و حوصله ی بیشتری نیاز داره .

اگر میخواید از این روش برای روی دست آوردن طوطی استفاده کنید باید به چند نکته توجه کنید :

1. این طوطی از صاحبش نمی ترسه و این نشوندهنده اینه که صاحبش قبل از شروع این تمرین با تمرین های دیگه ای این ترس رو از بین برده . تمریناتی مثل غذا دادن با دست ، نزدیک کردن دست دوم همراه با دستی که با جایزه هست و ... پس قبل از شروع این تمرین توجه کنید که تو تاپیک های پرسش و پاسخ ، برای کم شدن ترس طوطی از دست، چه پیشنهاداتی به شما داده میشه.

2. صاحب طوطی قبل از شروع تمرین روی دست آوردن ، غذای مورد علاقه طوطی رو پیدا کرده و طوطی با مفهوم جایزه آشنا شده .

3. این تمرین هم میتونه خارج از قفس انجام بشه و هم داخل قفس . که این موضوع به شرایط شما و طوطی بستگی داره

مراحل این تمرین :

برای راحتی کار دستی که همراه با جایزه به طوطی نزدیک میشه رو دست اول و دستی که بدون جایزه به طوطی نزدیک میشه رو دست دوم در نظر میگیریم .

1. صاحب طوطی دست دوم رو به طوطی نزدیک میکنه ولی این دست در طول مراحل تمرین کاملا ثابت و بدون حرکت هست . دست اول همراه با جایزه یا غذای مورد علاقه طوطی به طوطی نزدیک میشه . طوطی با تامل جایزه روقبول میکنه . بعد از چندبار جایزه گرفتن با سرعت بیشتری جایزه رو قبول میکنه . صاحب طوطی کم کم دست اول رو دور تر نگه میداره تا طوطی برای گرفتن جایزه بیشتر تلاش کنه . طوطی چندین بار تلاش میکنه ولی وقتی جایزه دورتر نگه داشته میشه تصمیم میگیره جایزه رو قبول نکنه . صاحبش برای ادمه تمرین اصرار نمیکنه و اجازه میده که طوطی به این نتیجه برسه که اگه برای گرفتن جایزه تلاش نکنه ، از جایزه خبری نیست .

2. مرحله دوم ، تمرین یک بار دیگه شروع میشه . اینبار صاحب طوطی هم دست اول و هم دست دوم رو کمی دورتر نگه میداره . طوطی برای گرفتن جایزه اول با منقارش ، از ثابت بودن دست دوم مطمئن میشه ، وقتی مطمئن شد یکی از پاهاشو روی دست دوم میذاره تا به جایزه نزدیک تر بشه.صاحب طوطی برای هر بار جایزه دادن، دست اول رو دورتر نگه میداره و طوطی کم کم به این شرایط اعتماد و عادت میکنه .

3. مرحله سوم ،طوطی با گذاشتن یک پا روی دست هیچ مشکلی نداره و با کمی دورتر کردن دست اول ، کاملا روی دست میاد .

توجه داشته باشید : تو هیچکدوم از این مراحل نباید عجله نکنید . با توجه به ترس طوطی میتونید هر مرحله رو چند روز تکرار کنید .


گردآورنده : سپیده

منبع : www.parsipet.ir