پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: عصر روز گذشته (چهارشنبه ۱۳۹۲/۷/۲۴) یکی از محیط بانان شهرستان فیروزکوه در استان تهران حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع کاوده متوجه حضور دو نفر شکارچی غیرمجاز در ارتفاعات می شود.
محیط بان اکبر میرزاکریمی که تنها نیز بوده است فرمان ایست صادر کرده و شکارچیان غیرمجاز بدون توجه به فرمان ایست با ایجاد درگیری مسلحانه و تیراندازی به سمت محیط بان سعی در فرار داشتند.
با شلیک متقابل محیط بان یکی از شکارچیان از ناحیه دست و پا مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و شکارچی دوم از صحنه درگیری فرار می کند.
با فرار شکارچی دوم محیط بان میرزاکریمی پس از ضبط یک قبضه اسلحه گلوله زنی دست ساز و غیرمجاز ضمن بستن زخمها، شکارچی را به کول گرفته و از ارتفاعات به پایین منطقه و سپس به بیمارستان امام خمینی فیروزکوه منتقل می کند.
شکارچی مجروح از متخلفین سابقه دار و از اهالی روستای ارجنه فیروزکوه بوده که دارای سوابق متعددی در زمینه شکار غیرمجاز در حوزه شهرستان های گرمسار و فیروزکوه می باشد و پرونده تخلف گذشته وی از بابت حمل سلاح غیرمجاز همچنان در دادسرای شهرستان فیروزکوه در جریان است.
شکارچی مجروح پس از اقدامات اولیه درمانی در بیمارستان امام خمینی فیروزکوه هم اکنون جهت تکمیل مراحل درمان به بیمارستانی در تهران منتقل شده است.
منبع خبر : پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران