روش های مختلف حمام کردن طوطیحمام کردن پرنده های خانگی به طور منظم امری مهم و ضروری است که به آنها کمک می کند تا پرهای خود را تمیز و سالم نگه دارند. امروز چند تکنیک به شما آموزش خواهم داد ، که پرنده های خانگی تان را ، حتی اگر اهلی هم نباشند به حمام کردن تشویق میکند.

نحوه استفاده از وان یا ظرف مخصوص حمام کردن پرنده

اولین و رایج ترین راه برای حمام کردن پرنده، استفاده از وان یا ظرف مخصوص حمام پرنده است، چیزی شبیه به ظرفی که در کلیپ نشان داده شده است. از آب ولرم یا کمی گرم استفاده کنید و آن را به اندازه ای پر کنید که کم عمق باشد ( به اندازه ای که خطر عرق شدن وجود نداشته باشد ) و طوطی بتواند آب را به اطراف بپاشاند ،. اگر پرنده شما اهلی است میتوانید این ظرف را در هر قسمتی از بالای قفس قرار دهید و اگر اهلی نیست، آن را مستقیما در پایین قفس بگذارید. پرندگان خانگی به طور ذاتی بسیار کنجکاو هستند، به طوری که پرنده شما به احتمال زیاد به پایین قفس رفته و آب را تست میکند و شاید حتی آن را به اطراف بپاشاند.

نحوه حمام کردن پرنده در سینک

راه دیگر حمام کردن پرنده استفاده از سینک است. همه شما باید از این روش استفاده کرده باشید . دست خود را در زیر جریان کم فشار شیر آب قرار دهید، اگر پرنده شما بخواهد ، درست به سمت دست شما پرواز میکند.

استفاده از یک بطری اسپری

روش سوم برای حمام کردن پرنده استفاده از یک بطری اسپری است. آن را فقط با آب ولرم و تمیز پر کنید. اگر پرنده شما اهلی نیست این روش بسیار سودمند خواهد بود ، چراکه شما می توانید در حالی که هنوز داخل قفس است ، به آرامی به سمت او آب اسپری کنید . اگر پرنده شما از این کار لذت ببرد ممکن است پرهای خود را بلند کند و اگر دوست نداشته باشد، ممکن است فرار کرده و سعی کند تا پنهان شود. اگر این اتفاق افتاد، اسپری کردن را ادامه ندهید. حمام کردن برای پرنده باید سرگرم کننده و لذت بخش باشد.

نحوه استفاده از برگ ها برای حمام کردن پرنده

یکی دیگر از روشهای حمام کردن که پرنده های خانگی ممکن است خیلی از آن لذت ببرند، استفاده از کاهو یا برگ اسفناج خیس و مرطوب است. فقط کافی است از یک سینی استفاده کرده و سپس چند برگ کاهو یا اسفناج تمیز بر روی آن قرار دهید، و مقداری آب ولرم به آن اضافه کنید و اجازه دهید پرنده تان آب را به اطراف بپاشاند. هنگامی که پرنده تان به طور طبیعی حمام کند ، شروع به پرآرایی خواهد کرد تا پرهای پشت خود را نیز تمیز کند. اطمینان حاصل کنید که در هنگام خشک کردن پرنده ، اتاق گرم باشد .

همه پرنده ها منحصر به فرد هستند، بنابراین مهم این است که از روش های مختلف حمام استفاده کرده تا روش مورد دلخواه پرنده تان را پیدا کنید.

ترجمه : سپیده
منبع : www.parsipet.ir