به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت
محیط زیست فارس، راه اندازی موزه مجازی پارک ملی بمو در راستای آموزش، تنویر افکار عمومی و ارتقای سطح آگاهیها و همچنین آشنا کردن عموم مردم با ظرفیتهای تنوع زیستی این استان، از ابتدای سال 1392 در برنامه سالانه اداره کل قرار گرفت.

این طرح از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و با تکمیل اطلاعات تخصصی در تیر ماه امسال به صورت عملیاتی شروع به کار کرد و هم*اکنون آخرین بازبینیها بر روی آن صورت گرفته است.

نخستین نسخه آزمایشی این موزه مجازی از این هفته بر روی پورتال اداره کل حفاظت محیط زیست فارس به آدرس:

پورتال سازمان حفاظت محیط زیست-استان فارسبرای استفاده عموم در اقصی نقاط دنیا قابل مشاهده است.

این موزه مجازی ضمن نمایش فضای اصلی موزه حیات وحش پارک ملی بمو و کاهش هزینه بازدیدکنندگان، شرایطی را برای علاقمندان فراهم میکند تا به راحتی و در هر زمان علاوه بر بازدید از موزه از اطلاعات تکمیلی راهنمای مجازی موزه نیز برخوردار شوند.

در موزه مجازی پارک ملی بمو از طریق استفاده از راهنما و کلیک بر روی پنجره معرفی هر یک از گونه ها، بازدیدکنندگان میتوانند اطلاعاتی مانند نام فارسی، نام علمی، ریخت شناسی، زیستگاه و پراکنش آن گونه در استان را مشاهده کنند.

موزه مجازی بمو با کیفیتی بالا فضای واقعی موزه پارک ملی بمو را به نمایش میگذارد و اطلاعات تکمیلی، این نرم افزار آموزشی تفریحی را در نوع خود به یکی از بهترین کارهای صورت گرفته در این راستا تبدیل کرده است.