پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: با شلیک دو گلوله از سوی افراد ناشناس متاسفانه یک خرس قهوه ای جوان در منطقه دودانگه مازندران کشته شد و یک گونه ارزشمند دیگر از طبیعت کشور حذف گردید.
روز چهارشنبه ۱۳۹۲/۷/۱۷ اهالی روستای محمدآباد مازندران متوجه حضور یک خرس قهوه ای در حاشیه روستا شده و موضوع را به اداره محیط زیست اطلاع دادند.
علی عمادی مسئول منطقه دودانگه و چهاردانگه ساری در این باره گفت: به محض اطلاع از موضوع بلافاصله به همراه اکیپی از محیط بانان و دامپزشک اداره کل به محل اعزام شدیم و با یک خرس قهوه ای نر مواجه شدیم که زخمی بوده و خونریزی داشت.

پس از شلیک تیر بیهوشی و انجام اقدامات اولیه توسط دامپزشک، خرس زخمی جهت درمان به پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری منتقل گردید.
علی کلانه مسئول پناهگاه حیات وحش سمسکنده در این باره گفت: پس از انتقال به ساری تلاش ها برای درمان خرس مجروح آغاز شد اما متاسفانه به دلیل خونریزی زیاد دامپزشکان موفق به نجات حیوان نشده و خرس جوان تلف شد.
علی کلانه در مورد علت زخمی شدن خرس قهوه ای اظهار داشت: در بررسی ها مشخص شد یک گلوله چهارپاره و یک گلوله اسلحه ساچمه زنی به قسمت شکم خرس برخورد کرده است که موجب آسیب به اندام داخلی و خونریزی شدید در حیوان شده بود.
منبع خبر :
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران