پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست دامغان، یک دستگاه خودرو نیسان حامل لاشه یک راس قوچ وحشی که از منطقه رشم به سمت دامغان در حرکت بود توسط محیط بانان با همکاری نیروی انتظامی این شهرستان متوقف شد.
متخلف در اعترافات خود گفت که با کار گذاشتن تله آهنی بر سر چشمه خرماوا در حومه روستای رشم مبادرت به شکار این قوچ وحشی نموده است.

متهم پس از تشکیل پرونده و پرداخت مبلغ ۱۸ میلیون ریال بایت ضرر و زیان وارده به محیط زیست جهت محاکمه از جنبه عمومی جرم تحویل مراجع قضایی گردید.
تله گذاری در کنار چشمه ها، آبشخورها و صید حیوانات وحشی بوسیله تله های فلزی روش ناجوانمردانه ایست که در آن حیوان تشنه که برای نوشیدن آب به کنار چشمه آمده است در تله به دام افتاده و ساعت های طولانی را با درد ناشی از گیر افتادن پای حیوان در تله، تشنگی، گرما، آفتاب و استرس سپری می کند.
تله گذاری در محیط های طبیعی بویژه در کنار چشمه ها اثرات نامطلوب بر امنیت زیستگاه و حیات وحش آن دارد، بطوری که با به دام افتادن یک جانور، وحوش با مشاهده چنین صحنه ای منطقه را ترک کرده و به جایی دیگر کوچ می کنند.
منبع : پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران