پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، گروهی از قاچاقچیان پرندگان شکاری توسط پرسنل نیروی انتظامی شناسایی و با همکاری نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی نای بند دستگیر شدند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این باره گفت: از قاچاقچیان که از استان های همجوار وارد شهرستان عسلویه در استان بوشهر شده بودند ۳ بهله پرنده شکاری از خانواده شاهین ها کشف و ضبط و متخلفین به مراجع قضایی معرفی گردیدند.

………………………………..تصویر: پرندگان شکاری کشف شده از قاچاقچیان در عسلویه
مهدی جمادی افزود: این پرندگان شکاری از گونه های با ارزش و در خطر انقراض هستند که هم اکنون جهت تیمار و رهاسازی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر منتقل شده اند.
به گزارش پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، قانونگذار به استناد تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون شکار و صید، برای هر شخصی که مبادرت به زنده گیری، شکار، خرید، فروش، حمل، نگهداری و قاچاق پرندگان شکاری از قبیل شاهین، بحری، بالابان و دلیجه نماید علاوه بر محکومیت به حداکثر مجازات حبس مقرر در این ماده که بمدت ۳ سال می باشد، جزای نقدی از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا بیست میلیون ریال در نظر گرفته است.
همچنین علاوه بر مجازات فوق جریمه قابل پرداخت بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک از پرندگان شکاری شاهین، بالابان، بحری، طرلان و لاچین ۲۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.