پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: عملکرد ضعیف سازمان جنگل*ها و مراتع در حفاظت از جنگل*ها / سازمان حفاظت محیط* زیست وارد عمل شودعضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس بر ضروت سپردن مسئولیت جنگل*ها به سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد و گفت: به طور قطع سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل گستره کاری و ارتباطات میان بخشی بهتر می*تواند به اداره جنگل*ها در کشور بپردازد.
محمدجواد نظری*مهر در گفت *وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت تغییر در روند حفاظت از جنگل*ها، توضیح داد: مدتی است که کنترل*های زیست محیطی در سطح جنگلداری و نظافت دریاها با مشکلاتی روبرو شده که لزوم تجدیدنظر در مدیریت جنگل*ها و نظارت بیشتر در رابطه با وضع بهداشتی دریای مازندران را بیش از پیش آشکار می*کند.
نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و کمیشان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضروت سپردن مسئولیت جنگل*ها به سازمان حفاظت محیط زیست، تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل گستره کاری و ارتباطات میان بخشی بهتر می*تواند به اداره جنگل*ها در کشور بپردازد زیرا مدیریت بر جنگل*ها و محیط زیست دریایی به موارد گوناگونی بستگی دارد.
وی افزود: به عنوان مثال وقتی فاضلاب شهری به دریا منتقل می*شود یا دفن پسماند*های غیرقابل تجدید در جنگل*ها صورت می*گیرد، یا حتی وقتی موضوع برخورد با قاچاقچیان چوب در جنگل*ها مطرح است سازمان حفاظت محیط زیست با قدرت اجرایی بالا می*تواند پیگیر این مطالبات باشد به طوریکه با ساماندهی ارتباطات، مدیریت پسماند و حفاظت از جنگل*ها را به شکل موثری حل و فصل *کند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، توضیح داد: در ساماندهی جنگل*ها بهتر است همکاری خوبی بین سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی وجود داشته باشد تا بتوان معضلات اخیر جنگل*ها مانند آلودگی سطحی، زیر سطحی و مبارزه با قاچاقچیان چوب را حل کرد.
نظری*مهر گفت: من به عنوان یکی از نمایندگان استان گلستان شاهد آلودگی شدید دریا، جنگل و رودخانه*های شمالی هستم، آلودگی رودخانه*ها تا جایی پیش رفته که علاوه بر نبود هیچگونه ماهی در این آب*ها حتی حشرات موزی هم نمی*توانند از آنها استفاده کنند.
عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: جایگاه مدیریتی سازمان حفاظت از محیط زیست به گونه*ای است که می*توان به ساماندهی وضعیت جنگل*ها در تصدی این سازمان امیدوار بود.


منبع خبر :پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران