(ایسنا) ، مهدی مهدی پور در مراسم آغاز بکار انجمن ارگانیک اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خرم‎آباد افزود: با توجه به پتانسیل کشور و در صورت شناخت مناطق بکر و مناسب می‎توان این رقم را به بیش از یک میلیون هکتار افزایش داد.

وی ادامه داد: تا سال ۲۰۰۸ تولید و مصرف محصولات ارگانیک در جهان رشد ۲۰ درصدی داشته است.مهدی پور افزود: این انجمن در سال ۸۵ با هدف استانداردسازی محصولات کشاورزی در جهت افزایش سلامت غذایی و افزایش بهره وری با استفاده از شرایط موجود در کشورتشکیل شده است.

وی هم چنین پایداری در تولید، عرضه و تجارت، زمینه سازی جهت صدور گواهی ملی و بین المللی برای محصولات ارگانیک مطابق با استانداردهای بین المللی، ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان کشاورزی، ایجاد بازار داخلی محصولات کشاورزی ارگانیک و افزایش صادرات غیرنفتی را از وظایف انجمن ارگانیک ایران برشمرد.
وی در ادامه با بیان اینکه شعبه های استانی وظیفه ی نظارت بر فروشگاه های عرضه ی محصولات ارگانیک را به عهده دارند، تصریح کرد: انجمن ارگانیک با صنایعی که به صورت غیرواقعی برند این انجمن را روی محصولات شان درج می‎کنند برخورد قانونی و جدی را در دستور کار قرار داده است.

دبیر انجمن ارگانیک ایران هم چنین از تشکیل موسسه تحقیقات ارگانیک ایران خبر داد و افزود: این موسسه در آینده نزدیک در زمینه چگونگی تولید و عرضه ی محصولات ارگانیک فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
مهدی پور با اشاره به نادرست بودن تصوری که محصولات ارگانیک را کاملا فاقد هرگونه مواد سمی میداند، یادآور شد: حتی محصولات تمام ارگانیک نیز درصدی از آن مواد در خود دارند که البته بسیار ناچیز است و خیلی قابل توجه نیست.وی هم چنین از استقبال خوب ایرانی ها از محصولات مختلف ارگانیک خبر داد و در عین حال به پایین بودن عرضه و تنوع این محصولات هم اشاره کرد و گفت: لرستان نهمین استانی است که شعبه ی انجمن ارگانیک ایران در آن تاسیس شده که تاثیرات مطلوب این انجمن در سال‎های آینده به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.