۱۰ مهر ۱۳۹۲
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه العالم، رقابت شدیدی که میان تاجران کویتی و تاجران کشورهای حوزه خلیج فارس برای خرید یک نوع پرنده شکاری کمیاب درگرفت، با فروش این عقاب به قیمت ۲۰۹ هزار دینار کویت (نزدیک به ۷۵۰ هزار دلار آمریکا) به پایان رسید.
پرنده مورد معامله، یک جوجه پرنده شکاری کاملا سفید رنگ است که به علت قدرت و چابکی که در تعقیب شکار دارد، در نوع خود کم نظیر است.
به نوشته روزنامه کویتی الوطن، این پرنده شکاری تا بامداد دوشنبه ۸ مهر، آزاد بوده تا اینکه ۹ کویتی متخصص درصید پرندگان شکاری موفق شدند این پرنده کم نظیر را از طریق فرستادن یک کبوتر به دام بیاندازند. (به محل دقیق صید این پرنده اشاره ای نشده است)
خبر در دام افتادن این پرنده شکاری به دست صیادان از طریق پایگاه های اجتماعی منتشر شد و مزایده ای برای فروش آن از سوی هواداران پرندگان شکاری به راه افتاد.
حمود الرویعی کارشناس پرندگان شکاری: این پرنده که زیستگاه اصلی آن کوه های ایران است، پرنده ای نادر است و همین مساله موجب گران بودن قیمت آن شده است.
وی در ادامه گفت: این پرنده شکاری که جوجه بوده و سنش از یک سال بیشتر نیست، بسیار نادر است و از سال ها پیش کسی نتوانسته است که چنین پرنده ای را شکار کند و به همین دلیل، قیمتش دو چندان شده است.
این پرنده کمیاب نصیب شخصی شد که روزنامه “الوطن” کویت نام او را فاش نکرده است
منبع خبر :پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران