پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: شکارچی شرور و سابقه دار با حکم قاطع شعبه دوم دادگاه انقلاب ماهشهر به پرداخت ۳۶ میلیون ریال جزای نقدی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست و به جرم حمل سلاح غیرمجاز به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به جرم شکار غیرمجاز دو راس کل وحشی به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم گردید.
حدود یک ماه قبل به دنبال گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده خائیز، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست به جستجوی گسترده منطقه پرداختند اما موفق به یافتن هیچ ردی شکارچیان نمی شوند.
مسئول منطقه حفاظت شده خائیز در توضیح ماجرا می گوید: محیط بانان پس از تاریک شدن هوا به ناچار به جستجو پایان داده و به کنترل حاشیه منطقه پرداختند تا در صورت خروج شکارچیان غیرمجاز آنها را دستگیر کنند.
نهایتا در ساعت ۹٫۳۰ شب مامورین متوجه حضور اتومبیلی در جاده منتهی به منطقه شدند که پس از سوار نمودن یک نفر به سرعت محل را ترک می کند.
هدایت اله دیده بان افزود: با توجه به شناسایی متخلف، طی هماهنگی کم سابقه با با دستگاه قضایی، در ساعت ۱۲ شب حکم قضایی جهت ورود به منزل شکارچیان توسط قاضی کشیک صادر و ۵ نفر از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست به همراه ۶ نفر از ماموران نیروی انتظامی در ساعت ۱٫۳۰ شب بصورت غافلگیرانه وارد منزل متخلف می شوند.
مسئول منطقه حفاظت شده خائیز افزود: در جریان بازرسی از منزل این متخلف اجزای بدن دو راس کل وحشی و یک قبضه اسلحه خفیف کالیبر ۲۲ کشف و ضبط و متهم بازداشت گردید.

فرد بازداشت شده آقای آ.ی ۴۵ ساله از متخلفان سابقه دار است که پیش از این ۳ نوبت به دلیل انجام شکار غیرمجاز ۴ راس کل و بز وحشی و یک نوبت نیز پیش از شروع به شکار دستگیر شده است.
هدایت اله دیده بان اظهار داشت: پیش از تخلف اخیر، این متهم یک سال قبل به دلیل شکار غیرمجاز یک بز وحشی، درگیری و تهدید به قتل محیط بانان با اسلحه، دستگیر و با حکم قاضی پرونده به چهار سال زندان محکوم می گردد که این حکم با رضایت یکی از نیروهای محیط زیست در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال زندان کاهش می یابد.

حکم دادگاه تجدید نظر مبنی بر تحمل ۲ سال زندان به تازگی به متهم ابلاغ شده و در حالیکه این متخلف بابت پرونده شکار غیرمجاز سال گذشته خود می بایست به زندان منتقل شود اما در همین زمان به تخلف اخیر خود در مورد شکار دو راس کل وحشی پرداخته و مجددا دستگیر می شود.
این متهم در مورد تخلف اخیر ملزم به پرداخت مبلغ ۳۶ میلیون ریال جریمه نقدی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست بوده و با حکم شعبه دوم دادگاه انقلاب ماهشهر به جرم حمل سلاح غیرمجاز به تحمل شش ماه حبس تعزیری (قطعی) و به جرم شکار غیرمجاز دو راس کل وحشی به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم می گردد.

بنابراین پس از ابلاغ حکم به واحد اجرای احکام، متهم مربوطه مجموعا برای تحمل پنج و نیم سال حبس می بایست خود را به زندان معرفی کند.