پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده پرور با اطلاع از وقوع شکار غیرمجاز و آگاهی از قصد شکارچیان جهت خروج شبانه از منطقه نسبت به ایجاد راه بندان در تاریکی شب اقدام نموده و به انتظار متخلفین نشستند.

پس از مدتی اولین خودرو متخلفین در راه بندان ایجاد شده متوقف و محیط بانان در بازرسی از خودرو ضمن رویت آثار خون در کف صندوق، موفق به کشف یک قبضه اسلحه گلوله زنی می شوند.

پس از چند لحظه خودروی دوم نیز از راه می رسد که متخلفین با مشاهده نور خودروی دوم به منظور آگاه ساختن آنان از حضور محیط بانان اقدام به ایجاد درگیری و داد و فریاد نموده و سرنشینان خودروی دوم با پیوستن به متخلفین گروه اول با فحاشی و ایراد ضرب و شتم مأمورین، قصد خلع سلاح نمودن محیط بانان را داشتند که خوشبختانه موفق نشده و از محل متواری می شوند اما یکی از متخلفین در حین فرار توسط مأمورین دستگیر می شود.


بعد از فرار متخلفین، محیط بانان به جستجوی منطقه پرداخته و موفق به کشف سه عدد کوله پشتی می شوند که توسط متخلفین در حین فرار در تاریکی رها شده بود.
کوله پشتی ها حاوی لاشه یک رأس مرال و یک قبضه اسلحه شکاری قاچاق بوده و در نزدیکی محل توقف خودروی دوم قبل از فرار توسط متخلفین رها شده بودند.


محیط بانان پس از شناسایی هویت شکارچیان غیرمجاز ،با همکاری نیروی انتظامی به محل سکونت افراد متواری مراجعه کرده و موفق می شوند در بازرسی از منزل متخلفین، از درون لانه مرغ و داخل تنور پخت نان حدود ۱۰ کیلو گوشت مرال که به طرز ماهرانه ای مخفی شده بود را کشف و ضبط نمایند.