پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: روز گذشته درگیری مسلحانه و شدیدی مابین گروهی از شکارچیان شرور اسدآباد همدان و محیط بانان منطقه حفاظت شده آلموبلاغ درگرفت و در جریان این درگیری یکی از همیاران محیط زیست زخمی شد.
مهندس شیراوند رئیس اداره محیط زیست اسدآباد در تشریح این ماجرا به دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران گفت: حوالی ساعت ۱۲ ظهر دیروز یکی از همیاران محیط زیست به ما اطلاع داد که گروهی از شکارچیان غیرمجاز وارد منطقه حفاظت شده آلموبلاغ شده اند.
شیراوند افزود: بلافاصله با اطلاع به پاسگاه محیط بانی آلموبلاغ به ۳ گروه تقسیم شده و به جستجوی منطقه پرداختیم و حوالی ساعت ۱۷ عصر متوجه خروج ۴ نفر شکارچی از دره دربند چنار شدیم که یک خودرو منتظر آنها بود.
در حال حرکت به سمت خودرو مذکور بودیم که به شکارچیان به محض مشاهده مامورین شروع به تیراندازی کردند.
در جریان درگیری مسلحانه که حدود ۲۰ دقیقه طول کشید، نزدیک به ۲ خشاب گلوله از سوی طرفین شلیک شد.
متاسفانه در این حین یکی از همیار محیط زیست از ناحیه کتف چپ مورد اصابت چندین ساچمه اسلحه شکاری قرار گرفت و مجروح شد.
متخلفین در حین تیراندازی از یکدیگر جدا شده و شروع به فرار نمودند که مامورین موفق شدند ۲ نفر از آنها را دستگیر کنند و دو نفر دیگر از صحنه گریختند.
یکی از متخلفین فراری که به سمت ارتفاعات گریخته بود مجددا با یکی از ماموران که در نقطه ای کمین کرده بود روبرو شده و با وجود استفاده محیط بان از اسپری اشک آور، با ایجاد درگیری مجددا موفق به فرار می شود.
رئیس اداره محیط زیست اسدآباد گفت: از متخلفین دو قبضه سلاح شکاری و لاشه ۸ قطعه کبک کشف و ضبط گردید و ۲ متهم دستگیر شده به مقامات قضایی معرفی شدند.
متهمین در نخستین لحظات بازجویی به شکار غیرمجاز اعتراف و هویت ۲ نفر متواری را نیز فاش کردند که تحقیقات برای دستگیری آنان نیز ادامه دارد.
مهندس شیراوند افزود: متخلفین از افراد شرور اهل روستای مهلم دره اسد آباد هستند که سوابق متعددی در زمینه شکار غیرمجاز داشته و هنوز پرونده تخلف قبلی یکی از آنان در دادسرا در حال جریان است.

منبع خبر : پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران