پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: شکارچیان غیرمجاز بار دیگر با کشتار یک قلاده پلنگ ایرانی کمیاب و در معرض انقراض فاجعه دیگری را برای محیط زیست کشور رقم زدند.
…………………………………
…تصاویر: پلنگ ایرانی شکار شده در شهرستان رودباربعد از ظهر دیروز (یکشنبه ۱۳۹۲/۶/۳۱) به دنبال ارائه گزارشی به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار، مبنی بر شکار یک قلاده پلنگ در منطقه ییلاقی آسمانسر از توابع جیرنده رودبار، نیروهای یگان محیط زیست در منطقه حاضر و پس از بازرسی از یک منزل شخصی، پوست پلنگ شکار شده را در انبار منزل مذکور کشف نمودند.
متخلف به محض مشاهده مامورین محیط زیست اقدام به فرار می کند که پس از مدتی توسط مامورین نیروی انتظامی منطقه عمارلو دستگیر شده و هم اکنون در حال بازجویی می باشد.

هنوز گزارش بازجویی و چگونگی کشتار این پلنگ به اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان واصل نشده و کارشناسان در حال بررسی جزئیات حادثه می باشند.
اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان ضمن ابراز تاسف عمیق نسبت به این فاجعه دردناک که قلب همه دوستداران طبیعت را می فشارد، اعلام نمود در حال تشکیل پرونده جهت معرفی متخلف به دستگاه قضائی می باشد.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.