بزرگترین پارک موزه علوم زمين ايران با همكاری سازمان زمین شناسی و سازمان محيط زيست به منظور آشنایی دانشجویان و علاقه مندان با تحولات زمین در محل پارک پرديسان تاسيس خواهد شد.به گزارش سرویس علمی جام به نقل از مهر، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با همکاری سازمان حفاظت محيط زيست یه منظور نشان دادن فرايند زمين شناسی در مقياسی کوچک اقدام به ایجاد پارک زمين شناسی يا پارک موزه در پارک پرديسان کرده است.

در اين پارک علاوه بر نمونه های زمين شناسی قابل ارائه و ماكت انواع فسيل های دوره های مختلف، قالب هايی از فرايندها و فعاليت های تكتونيكی زمين ارائه خواهد شد.

آشنايی علاقه مندان، كارشناسان، متخصصان، دانشجويان و دانش آموزان به علوم زمين و حفظ و حراست از مواهب طبيعی و محيط زيست مهمترين اهداف اين طرح اعلام شده است.

پارک موزه، چیدمانی از پدیده های مختلف علوم زمین است كه تنها بخشی از آن در فضای مسقف و بخش عمده ای از جمله ماكت دايناسورها به عنوان یکی از مهمترین و جالب ترین سوژه های موزه های علوم زمین با ابعاد بسيار بزرگ در فضای باز ارائه خواهد شد.

در این پارک ماكت هايی از كره زمين، آتشفشان، نقشه ايران، انواع گسلها، طاقديسها و ناوديسها، انواع چين خوردگی، آمونيت، ماموت، ستاره دريايي، انسان اوليه، انواع مختلف سنگ، انواع كانی، نهر و حوضچه استحصال طلا، محيط های اكتشافی مواد معدنی و محيط های اكتشافی فسيل از جنس رزين و فايبر گلاس با مقاومت بسيار بالا در برابر سرما، گرما و ديگر عوامل مخرب نصب میشود.

منبع:جام نیوز