برایان اسکری، عکاس برجسته نشنال جئوگرافیک به بسیاری از نقاط جهان سفر و تصاویر خیره کننده ای را از حیات آبزیان تهیه کرده که منتخب آنها را در گزارش تصویری امروز میبینید.

برایان اسکری را می توان کاوشگر، روزنامه نگار و یکی از طرفداران محیط زیست دانست؛ اما اسکری پیش از هر چیز دیگر یک عکاس است که رؤیای عکاسی از آبزیان او را به اعماق اقیانوس ها در بسیاری از نقاط جهان کشانده است. در این گزارش تصویری تعدادی از تصاویر تهیه شده توسط اسکری را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.


نهنگ شکار جنوبی
یک نهنگ شکار جنوبی که با نام علمی Eubalaena australis شناخته میشود، در آبهای اطراف جزیره اوکلند در نیوزیلند شنا میکند.

شکارهای خوش اقبال
سوس ماهیها (گیتارماهی)، سفره ماهیها و دیگر آبزیانی که میان تورهای صید میگو گرفتار شده اند و ماهیگیران علاقه ای به خوردن آنها ندارند، توسط سرنشینان یک قایق ماهیگیری به آبهای مکزیک برگردانده میشوند.


سفره ماهی بازیگوش
این سفره ماهی مانتا در حالی عکاسی شده که بر فراز آبهای دریای کورتز به هوا پریده است.گاو دریایی
یک گاو دریایی در حال عبور از میان ماهیهای چشمه آب شیرین در کریستال ریور فلوریدا. ماهیهایی که در اطراف این حیوان جمع شده اند، دارند از جلبکهایی که روی بدن گاو دریایی وجود دارد، تغذیه میکنند. در گذشته ملوانان این پستاندار آبزی را به اشتباه «پری دریایی» تصور میکردند.ماهیهای تن
دسته ای از ماهیهای تن بلوفین که متعلق به یک مزرعه پرورش ماهی در اسپانیا هستند، در آبهای دریای مدیترانه عکاسی شده اند.فک کوچک
گرمایش جهانی باعث آب شدن یخها در مناطق سردسیر و کاهش مداوم مساحت زیستگاه برای حیواناتی مانند فکهای ساکن خلیج سنت لورنس در کانادا شده است. این حیوانات برای حفظ جمعیت خود سالانه با مشکلات متعددی دست به گریبان هستند.


کوسه ماهیهایک ماهی متفاوت


کوسه ماهی
این کوسه ماهی اقیانوسی باهاما که به دلیل سفید بودن انتهای باله های خود منحصربه فرد است، به علت شکار بی رویه توسط انسانها به یکی از جانداران در معرض خطر انقراض روی زمین تبدیل شده است. از باله های این کوسه برای تهیه سوپ استفاده میشود.
یک نهنگ شکار جنوبی بالغ در عمق 22 متری آبهای جزیره اوکلند در نیوزیلند با غواصی که روی بستر شنی ایستاده رو در رو شده است.لاک پشت دریاییسفره ماهی در اعماقغروب آفتاب

این تصویر از یک بچه فک،
«بچه در غروب آفتاب» نامیده شده است.

منبع:خبر آنلاین