دیده بان حقوق حیوانات
: مراسم روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات، در قالب کنسرت گروه هنری «خورشید سیاه» برگزار می شود.
در این کنسرت که برای دومین سال متوالی با همکاری دیده بان حقوق حیوانات برگزار می شود ترانه «اشک سیاه» برای اولین بار اجرا خواهد شد.

«اشک سیاه» شرحی است بر شرایط امروزین در معرض خطر ترین زیستمند کشور؛ یعنی یوزپلنگ ایرانی.

ترانه «خرس قطبی سمیرم» نیز که روایت ماندگار رفتار ناجوانمردانه کشتارچیان با خرس های بی نوا است در این مراسم اجرا خواهد شد. نام این اثر با کنایه به بی اطلاعی کشتارچیان، از عبارتی که در
فیلم شنیده می شود گرفته شده.
شکارچیان نا آگاه با اشاره به پیکر بزرگ خرس مادر، احتمال می دهند که در قلب ایران خرس قطبی شکار کرده باشند!

تعهد کرده ایم ضجه توله خرس های شکم دریده در آغوش سرد مادر را تا ابد تکرار کنیم و چنین خواهیم کرد. به این منظور در مراسم سالانه بزرگداشت این روز، از یک فرد، یک گروه و یک جوان که تلاش هایشان در احقاق حقوق حیوانات اثری قابل توجه داشته، با اهدای نشان خرس قهوه ای تقدیر می کنیم.

سال گذشته این نشان ها به ترتیب به محیط بان **** یاری، گروه ایرانیان مخالف آزمایش روی حیوانات و مدیر یگان امداد و نجات حیوانات در زلزله ورزقان تقدیم شد که نشان آخر به محض تحویل از طرف آقای شهابی به جناب آقای دکتر باستانفر و افتخار آن به امدادگران داوطلب پیشکش شد.

بیستم شهریورماه سال ۱۳۹۰ و در پی
انتشار فیلم و تصاویر کشتار شنیع سه خرس به دست شکارچیان ناجوانمرد در پایگاه خبری دیده بان حقوق حیوانات، بی سابقه ترین عکس العمل جمعی ایرانیان در طول تاریخ بر ضد حیوان آزاری شکل گرفت. در همین راستا گروه های معتبر فعال در زمینه حقوق حیوانات و محیط زیست با انتشار بیانیه ای این روز را با نام «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات» نامگذاری کردند. در این بیانیه ذکر شده که این فعالان برای دفاع از حقوق حیوانات، حیات وحش و محیط زیست این خاک ضجه های دلخراش توله خرس های معصوم را تا ابد تکرار خواهند کرد.

کنسرت خورشید سیاه روز
جمعه مورخ ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۲ از ساعت ۲۰ برگزار می شود. علاقمندان می توانند جهت تهیه بلیط به مراکز زیر مراجعه کنند.
اکوکافه ۸۸۹۶۵۶۱۶ققنوس ۲۲۷۲۸۰۰۷بتهوون ۸۸۳۱۳۸۶۹فرهنگسرای ابن سینا ۸۸۳۶۶۳۶۶این مراسم در فرهنگسرای ابن سینا به آدرس شهرک غرب، میدان صنعت، خیابان خوردین، ایران زمین شمالی، جنب شهر کتاب ابن سینا برگزار خواهد شد.