طی 10 تا 15 سال آینده، آخرین مناطق غیرمسکونی زمین زیر سلطه جمعیت رو به رشد انسان قرار میگیرد و در اثر تغییرات آب و هوایی فزاینده نیز آب خواهد رفت. زمانیکه تمام زیستگاههای حیات وحش از بین روند، تنها نواحی حفاظت شده حصارکشی شده برای ما باقی خواهد ماند. تورگردانان، جنگل بانان، محققان، بوم گردشگران، عکاسان، هنرمندان و حافظان محیط زیست سراسر دنیا هر روز مطالعات، عکس ها و نوشته های خود را برای حمایت، حفاظت، و بزرگداشت «وحش» با خوانندگان، همکاران، علاقمندان و اجتماعات محلی به کار میگیرند.

عکسهایی که در این گزارش میبینید، پنجره ای رو به دنیای آنها هستند؛ دنیایی که شیرها، فیلها، اورانگوتانها و پلنگها هنوز بر آن حکمفرما هستند و ما میتوانیم رویاپردازی بیدار شدن هر روز صبح را در چنین دنیایی داشته باشیم.

این عکسهای حیرت آور حاصل همکاری Ranger Diaries و The Bush Boys هستند؛ عکسهای که قصد دارند تا زیبایی، آزادی و شکوه حیات وحش را به حداکثر افراد ممکن سراسر دنیا هدیه کنند.

آردوارک


اتین اوستوزین تورگردان که این عکس را از آردوارک گرفته است، می گوید: «هنگام گرفتن عکس، جهت باد تغییر کرد. در نتیجه آردوارک دست از غذا خوردن برداشت و تلاش کرد تا بوی ما را در هوا استشمام کند.» زمستانهای منطقه کارو آفریقای جنوبی، بهترین اوقات سال برای تماشای آردوارک ها است.
گوزن یال دار آفریقایی


از میان بیش از 1.6 میلیون راس وایلدبیست (گوزن یالدار آفریقایی) که هر ساله مهاجرت میکنند، حدود 250 هزار راس از آنها در میان راه تلف میشوند؛ تلفاتی که بخش اعظم آن هنگام عبور از رودخانه مارا حاصل میشود.

شیرهای جوان
نره شیرهایی که در عکس میبینید، سه برادر هستند که برای آب خوردن به کنار رودخانه تلک (Telek) آمده اند. به گفته کن دیبال مه این عکس را گرفته است، بالا آوردن هم زمان سر آنها به دلیل نزدیک شدن یک اسب آبی به رودخانه است؛ جانوری که یکی از غذاهای محبوب شیرها محسوب میشود.
بز کوهی خط داراین بز کوهی خط دار (کودو) در حال جست و خیز در دلتای اوکاوانگا بوتسوانا بود که برندون کریمر تورگردان از آن عکس گرفت.مورچه خوار فلس داراین نمای زیبا از این مورچه خوار فلس دار خجالتی را کایل دی نوبرگا در تسوالو کالاهاری آفریقای جنوبی گرفته است.
پلنگ کنجکاوگربه سانان جوان کنجکاوی زیادی دارند. آنها بخش اعظم زندگی روزانه خود را به بازی میگذرانند، و اغلب خود را در موقعیت هایی قرار میدهند که باید جهت حفظ امنیت خود به سرعت تصمیم گیری کنند. صحنه ای که لی ویتام از آن عکاسی کرده، یکی از این موقعیت ها است. کنجکاوی زیاد این پلنگ جوان نسبت به توله کرگدن نزدیک بود باعث عصبانی مادرش شود، که البته به خیر گذشت!


گاومیش کوهان دارگاومیش کوهان دار آمریکایی یکی از نمادهای این قاره به شمار می رود. دانشمندان تخمین می زنند روزی که اروپاییان قدم به خاک آمریکای شمالی گذاشتند، بیش از 30 میلیون گاومیش کوهان دار در این قاره وجود داشتند.
کاراکالعکس این سیاه گوش را کن دیبال در منطقه حفاظت شده ماسای مارا کنیا گرفته است.
پلنگ و شکارش


پلنگ ها برای اینکه بتوانند شکار خود را از شر دزدانی همچون کفتارها حفظ کنند، لاشه آن را به بالای درخت منتقل می کنند.
خال خالی به دنبال قهوه ای


این عکس یکی از صحنه های نادر طبیعت است؛ صحنه ای که در آن کفتار خالداری در تعقیب هم نوع قهوه ای خود است. این عکس را روئل فن مویدن در مادیکوه آفریقای جنوبی گرفته است.
منبع:خبر آنلاین