دیده بان حقوق حیوانات
: احمدرضا لاهیجان زاده درگفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران با اشاره به دستگیری ۲۰۷متخلف طی پنج ماهه اول سال جاری گفت:در بین پرنده ها بسیاری ازشکارچیان علاقه بسیاری به شکار دراج دارند این پرنده بیشتر در مزارع نیشکر وبیشه زارها وهمچنین در جنگل های کرخه و دز و تالاب های هورالعظیم وشادگان زیست می کند
همچنین کبک و تیهو و کبوترسانان در رتبه بعدی قرار می گیرند و در زمستان نیز پرنده های کنار آبزی و درون آبزی مانند مرغابی طعمه شکارچیان هستند.


وی با اشاره به صید بی رحمانه ماهی ها ادامه داد:برخی صیادان بی رحمانه به وسیله شوکر الکترونیکی . سم وانفجار طعمه خود را صید می کنند که از ابتدای سال تاکنون آمار قابل توجهی از متخلفین دستگیر شده از این قبیل بوده است.
لاهیجان زاده در خصوص نحوه معدوم سازی ادوات صید اظهارداشت:پیش بینی شده تا الکتروشوکرها و موتور برق های ضبط شده را به گونه ای معدوم کنیم تا به عنوان بازیافت دوباره از قطعاتش استفاده شود.


وی افزود:ازابتدای سال جاری تاکنون مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان علاوه بر دستگیری این تعداد متخلف ،موفق به کشف و ضبط ۲۰ قبضه اسلحه شکاری ، ۸ قبضه سلاح بادی ، ۲۸ رشته تور ماهیگیری ، ۹ دستگاه شوکر الکتریکی ، ۲۳ دستگاه باطری خودرو ، ۷ موتور برق به همراه ۳ دستگاه موتور قایق وهمچنین ۴ بوت قایق که برای صید ماهی به صورت غیرمجازمورد استفاده قرار می گرفته شدندو متخلفین نیز جهت رسیدگی پرونده به مراجع قضایی در سطح استان معرفی شدند.

مدیرکل محیط زیست خوزستان و خاطرنشان کرد: میزان ضرر و زیان وصولی از متخلفین حدود ۴۰۰ میلیون ریال است که مبلغ مذکور به خزانه دولت واریز شده است.