فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  22
لایک لایک:  17
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

  تخصص
  ناظر مقیم
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  Discus-Plant Aqua
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  4168
  میانگین پست در روز
  0.38
  تعداد ارسال ها
  937

  5 صید هیکو بلر و کشف جدید او در رودخانه آمازون

  فروش آنلاین غذای خشک و منجمد دیسکس
  با سلام خدمت دوستان:
  حرکت فرشاد و بابک عزیز را در به جریان انداختن خون تازه در رگ های پارسی پت رو ،خانه همه ما، را می ستایم و در این بخش سعی خواهم کرد اگر عمری باشه ،داستان اکتشاف یک گونه از دیسکس که در رودخانه آمازون و سال قبل صورت پذیرفته را در سه قسمت خدمت دوستان عزیز ترجمه کرده و بصورت مصور قرار خواهم داد:

 2. #2
  همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

  تخصص
  ناظر مقیم
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  Discus-Plant Aqua
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  4168
  میانگین پست در روز
  0.38
  تعداد ارسال ها
  937
  بخش اول:

  هیکو بلر Heiko Bleher سال قبل کشف جدیدی در خصوص دیسکس داشت او تا بحال بیش از هزاران گونه از ماهی های گرمسیری را در این 40 سال اخیر کشف کرده و در این قسمت به کشف و سفر پر از راز و ماجرا در منطقه ریو بنام Nhamundá،شاخه چپ رودخانه بزرگ و زیبای آمازون خواهیم پرداخت که ایشان موفق به کشف یک نژاد جدید دیسکس با رنگ جدید (مورفو) در بخش دیسکس های وحشی نائل شدند.

  João (همسفر هیکو بلر) یک caboclo (شهر کنار رودخانه نهامیوندا)واقعی است و در Nhamundá در امتداد رودخانه برای سالیان زیاد با گاوداری و پرورش آنها در مزرعه در انتهای شمالی نقطه ای که رودخانه به دریا میریزد زندگی می کند.وجود این تمدن بزرگ باعث شده که این رودخانه دست نخورده باقی مانده و ما نیز در حال تجهیز کردن voadeira (قایق آلمینیومی) خود برای یک سفر یک هفته ای هستیم.
  منطقه Nhamundá از رودخانه ریو-قسمت میانی و فوقانی عکس

  caboclos مردمانی سفید پوست هستند و خلوطی از نژادهای مختلف هستند.منشاء و نژاد آنها از مناطق فقیر و خشک در شمال برزیل و در رگهای آنها خون مخلوطی از مردمان آفریقا،هند و اروپا جاریست.حدود صد سال پیش شروع به مهاجرت کرده که این وضعیت تاکنون نیز ادامه دارد و برای سیر کردن شکم خود حاضرند که به جنگلهای بکر آمازون هم بزنند.اولین مرتبه شهر
  caboclos بدلیل وجود رزین شیری که برای صنعت لاستیک برزیل توسط درختانی بنام Hevea brasilienis می باشد،شناخته و معروف شد.اما رونق لاستیک در سال 1913 که توسط یک محصول ارزانتر از شرق آسیا جانشین آن شد،پایان گرفت.سپس این مردمان شروع به کشت گیاهانی از نوع موز،انبه و برخی از گونه ها پرداختند و بدلیل خاک غنی و شنی این منطقه درختان غول پیکری در آن می روئیدند،اما در این خاک حاصلخیز تنها چند گونه محدود رشد می کند و مردمان فقیر این منطقه از ادوات پیشرفته و ماشین آلات کشاورزی و ... محروم هستند.
  همه این اتفاقات در دهه 60-70-80 اتفاق افتاد و حدود یک سوم از جنگلهای بزرگ استوایی بدلیل شهرنشینی،افزایش نیروگاههای آبی و از بین بردن بسیاری از زمینها،رودخانه ها و جنگلها جهت یافتن طلا و الماس رو به نابودی رفت.
  در انتهای دهه 80 بسیاری از مردمان این منطقه دریافتند که صعنت دامداری و پرورش حیوانات سود بمراتب بهتری خواهد داشت و این امر بدلیل پیشرفت زیاد در برزیل مرکزی و آمازون شدت گرفت.


  شما در این عکس می توانید دریاچه Nhamundá که بنام لاگو د فارو نامیده شده ببینید
  ریو Nhamundá از شمال غرب انشعاب گرفته و تا کوههای بلند آمازون ادامه می یابد
  روستای کوچک Caboclo Nhamundá
  اطراف جزیره هیچ اتومبیلی وجود ندارد و فقط دوچرخه در این روستا می باشد.
  بسیاری از مناطق آمازون که زیستگاه طوطی،مارها و مارمولک ها،میمونها،پلنگ و دیگر گربه های وحشی بزرگ،لاکپشتها و ....بودند تبدیل شدند به چراگاههای گاوها و سهم آمازون در ساخت همبرگر برابر با 5% از کل دنیا در این صنعت می باشد.
  این ویرانی تاثیرات شگرفی در زیستگاه آبزیان نیز بوجود آورده(قسمتهایی که در نقشه به رنگ آبی می باشند)خوشبختانه مناطق بزرگ جنگل هنوز هم در این بخش باقیست و مناطق دست نخورده زیادی همچنان باقیست.اما بزرگترین سوال اینست که برای چه مدت این اتفاق افتاده؟این سوالی است که من بمدت یک دهه دنبال پاسخ آن می گردم و برایش جوابی نیافتم شاید در دوره های بعد انسانها بتوانند پاسخ این سوال را پیدا کنند.اما این اتفاقها همگی خیلی به سرعت انجام شده است.
  مردمان بسیاری هنوز نادان هستند و به نکات چرخه طبیعت احترام نمی گذارند و برایشان کوچکترین حیوانات این سیاره و حیاتشان مهم نیست.هیچ یک از سازمانهای محیط زیست که آنها هم می گویند حیات و زیست در جنگلهای استوایی پدیده ای حیاتی است بجز روی کاغذ و اینترنت کاری مهم در اینخصوص نکرده اند.  هنگامیکه در صبح زود در Nhamundá می خواستیم حرکت کنیم با مه غلیظی روبرو شدیم

  اما سفر من به این رودخانه تنها برای کشف آبزیان و گیاهان نبود بلکه هدفم توزیع کامل دیسکس در رودخانه آمازون است.اینکه هر گونه با چه شکل و رنگ در رودخانه آمازون مربوط به کدام قسمت بوده و توزیع آنها چگونه است.بجز نقشه های منتشر شده در کتاب دیسکس من تاکنون کتاب دیگری بصورت کامل توزیع دیسکس را در بخشهای آمازون به تفصیل و بصورت کامل نیاورده است. دلیلش این است که من از سن هفت سالگی و در دوران کودکی به همرا مادر،برادر و دو خواهرم بزرگترم به آمازون آمده ایم و کارم همین بوده است.
  برای اولین بار یک کلیپ بنام Jagd Video Blog در بلاگ ویدئو den Diskusfisch بنام شکار دیسکس و بنام پادشاه آمازون نام گرفت.یوهان ناتیرر اتریشی برای اولین بار به جمع آوری گیاهان و حیوانات در سال 1817 تا 1835 پرداخت و کاشف اول دیسکس بود.سپس یوهان یعقوب هکل در سال 1840 به شرح و تفصیل از دیسکس سیمفیسودن Symphysodon پرداخت.سپس در مدت کوتاهی Jobert فرانسوی یکی از نژادهای دیسکس را در تف و دو نمونه در سانتارم کشف کرد.که پلگرین در سال 1903 یا 1904 بنام دیسکس Symphysodon VAR نامید.
  در دهه 20 و 30 ام برخی از نمونه های جمع آوری شده توسط صایادان در آکواریوم هامبورگ کشف گردید و هیچ آکواریومی در اروپا تا این حد محبوب و دوست داشتنی نشد.پس از پایان چنگ چهانی دوم ماردم آماندا بلر در واقع اولین زنی بود که به صید دیسکس نائل گشت و موفق به صادرات و انتقال آن به یکی از باغ وحشهای فرانکفورت در سال 1948 گردید.
  اگر او در واقه اولین زنی بود که موفق به صید این ماهی شد،فرزند او یعنی من بمراقبت از این ماهی زیبا پرداخته و شکل این ماهی یادآور دیسکهای پرتاب شده توسط یونانیان باستان در ورزش محبوب المپیک می باشد.  عکس محیطهای که در آن دیسکسها در پای ریشه ها مخی می شوند

  آنها در عمق 3 تا 4 متری و لابلای ریشه های درختان که در آب می باشد مخفی می شوند.

  بعدها دکتر هربرت اکسلرود(که کتاب بیماری های ماهی های آکواریومی ترجمه آقای حمیدصفری در ایران هم چاپ شده.م)موفق به کشف یک نمونه از دیسکس ها گردید که پایه آنرا از نام S نامید که این نمونه توسط یک ماهیگیر به یک تاجر بنام هانس ویلی شوارتز داده شد.دکتر اکسلرود به جمع آوری نمونه های تترا هم پرداخت.
  کوچیو صاحب آکواریوم پارامونت در سال 1933 این آکواریوم را در نیویورک ثبت نمود و سپس در پایان سال دهه 40 و 50 بود که با سرخپوستان و به کمک دکتر ادوارد اشمیت در سال 1955 توانست به موفقیت های بزرگ تجاری در این زمینه دستابی پیدا کند.
  از آن زمان به بعد دیسکس Symphysodon توسط شولتز و حمایت اکسلرود در سال 1960 توانستند با به رسمیت شناختن این ماهی بسیاری از گونه های آنرا کشف و به تحقیقات و یافته های عظیمی دست یابند.
  عشق و علاقه من جهت یافتن پدیده های جدید این ماهی و عشق و علاقه ای که به واسطه مادرم از دوران کودکی در من بوجود آمده موجب تشویق شدم برای دانسته های بیشتر این ماهی گردیده و حالا ادامه ماجرا در ریو Nhamundá
  ادامه دارد.... 3. #3
  کاربر متخصص انجمن دیسکس

  تخصص
  مدرس دانشگاه
  محل سکونت
  ارومیه
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  سگ - ماهی
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  8000
  میانگین پست در روز
  0.42
  تعداد ارسال ها
  882
  ممنون آرش جان از مطلب بسیار خوبت - امیدوارم در خصوص دیسکس های f0 - f1 - f2 , ... هم مطالبی رو با هم بنویسیم که به اونها در فرومهای ایرانی پرداخته نشده ....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. رقصیدن خیلی باحال طوطی!!!
  توسط daniyaltjm در انجمن فیلم و کلیپ های زیبا از طوطی سانان
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 20th March 2013, 09:37 PM
 2. منطقه حفاظت شده تنگ صیاد
  توسط رضا قلیخانی در انجمن معرفی مناطق توریستی استان ها و شهر های ایران
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th October 2012, 02:04 AM
 3. از ببر حلزون ها نترسید!غول حلزون ها
  توسط مهربان در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 8th September 2012, 11:53 AM
 4. تفریح شنیع اعراب، ظلم موازی به صید و صیاد/ تصویری
  توسط A & H در انجمن حمایت از حقوق حیوانات
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 10th November 2011, 03:05 PM
 5. فک های دریای خزر از ضربات چوب صیادان نجات می یابند
  توسط Black_Heart در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th September 2011, 08:03 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ