فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  13
لایک لایک:  11
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  کاربر موثر

  تخصص
  محصل
  محل سکونت
  رشت
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  12411
  میانگین پست در روز
  0.18
  تعداد ارسال ها
  297

  2 بیماری های طوطی برزیلی

  غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
  بیماری های طوطی برزیلی


  بیماری نیوکاسل
  بیماری ویروسی واگیری است که با علایمی نظیر:بی اشتهایی، بی حالی، نارسایی های تنفسی، اسهال سبز، علایم عصبی و فلجی بال و گردن دیده میشوند.
  عامل مسبب بیماری در طوطی برزیلی، ویروس نیوکاسل سویه PMV-3 می باشد و بیماری از طریق آب و غذا و هوای آلوده منتقل می گردد.
  نشانه های بیماری
  در بیشتر موارد علایمی نظیر بی اشتهایی، بی حالی، اسهال سبز، خس خس و رال های تنفسی، علایم نظیر فلجی گردن و بال ها دیده می شود.
  میزان مرگ و میر در پرندگانی که به صورت گروهی نگهداری می شوند، مخصوصا پرندگان جوان بیشتر است و پرنده بیمار معمولا در طی شش تا نه روز بعد از ظهور اولین نشانه های بیماری، تلف میشود.

  نشانه های کالبد گشایی
  آثار کالبد گشایی بستگی به شدت وحدت ویروس و منبع آلودگی دارد.در فرم عصبی علایم خاصی در کالبد گشایی دیده نخواهد شد ولی در فرم تنفسی می توان ترشحات موکوسی و پرخونی در نای حنجره را مشاهده کرد، در فرم گوارشی مشاهده می شود که لاشه پرنده به رنگ قرمز تیره بوده و خون ریزی پتشی در محل اتصال پیش معده به چینه دان و یا اتصال سنگدان به معده دیده می شود، البته باید توجه داشت که آپار مذکور اختصاصی نیستند و ممکن است که برخی از آن ها را در سایر بیماری ها مشاهده کرد.

  تشخیص بیماری
  بیماری را می توان از روی تاریخچه پرنده بیمار و بررسی امکان ارتباط آن با پرندگان دیگر نظیر ماکیان، کبوتر ، قناری و مرغ عشق که به بیماری شدیدا حساس هستند مورد شناسایی قرار داد.علایم کلنیکی نیز می تواند مارا به تشخیص رهنمون گردد.اما بهترین راه برای اطمینان از آلودگی به نیوکاسل،جدا کردن عامل بیماری از بافت های پرنده بیمار است و برای این کار، نمونه های بافتی و یا سواپ های گرفته شده از کلواک می تواند در تشخیص و جداسازی میروس مورد استفاده قرار گیرد.

  درمان و پیشگیری
  این بیماری درمان ندارد و درمان علامتی و حمایتی می تواند منجر به پشت سر گذاشتن بیماری توسط پرنده گردد اما در چنین حالتی خطر آلوده شدن پرندگان دیگر و ی انتشار ویروس در گله پرندگان بسیار زیاد است.از آن جا که این بیماری به شدت مسری می باشد، معمولا حذف پرنده پیشنهاد می شود.در این بیماری علایم عصبی بهبود نمی یابد.طوطی سانان بهتر است به وسیله واکسن کشته (واکسن ماکیان یا کبوتر) واکسینه شوند.هر چند که میزان تاثیر این نوع واکسن در طوطی برزیلی قابل بحث و بررسی است.


  ادامه دارد...
  ]]تهیه و گرد آوری توسط [[meraj65
  با بهره گیری از کتاب های (علوم دامپزشکی)

 2. #2
  کاربر موثر

  تخصص
  محصل
  محل سکونت
  رشت
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  12411
  میانگین پست در روز
  0.18
  تعداد ارسال ها
  297
  مسمومیت با شکلات
  خوردن قطعات کوچکی از شکلات نیز می تواند موجب مرگ طوطی ها شود.
  اثرات سمی شکلات، ناشی از وجود کاکائو، تئوبرومین، کافئین است.عموما شکلات های تلخ سمیت بیشتری نسبت به شکلات شیری دارند.ممکن است پس از خوردن شکلات، پرنده دچار مرگ ناگهانی شود اما در بیشتر موارد استفراغ، اسهال و مدفوع تیره مشاهده می شود.علاوه بر این علایم ممکن است تشنج، آریتمی های قلبی، بیش فعالی و در نهایت مرگ نیز اتفاق بیفتد.درمان با تجویز داروهای محافظت کننده معده و روده، مسهل ها و ارائه مراقبت های حمایتی و علامتی عمومی انجام می شود.

 3. #3
  کاربر موثر

  تخصص
  محصل
  محل سکونت
  رشت
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  12411
  میانگین پست در روز
  0.18
  تعداد ارسال ها
  297

  عارضه ی پرکنی

  عارضه ی پرکنی از عارضه های شایع در بین طوطی های برزیلی می باشد، و از علایم آن کندن پر توسط خود پرنده می باشد به گونه ای که بعد از مدتی پرهای مناطق مختلفی از بدن کنده شده و بدون پر می شود.عوامل این عارضه شامل طیف وسیعی از علل و عوامل مختلف می شود که ایم عوامل عبارتند از: استرس ناشی از کوچکی قفس یا ازدحام پرندگان در قفس،عوامل روانی نظیر تغییر محل قفس و یا تغییر صاحب پرنده، عوامل بیماریزا نظیر بیماری های قارچی،جرب و غیره.در طوطی برزیلی مبتلا به این عارضه شاهد کنده شدن پرهای ناحیه شکم و ساق پا بوده و معمولا پرهای ناحیه سر کاملا سالم و دست نخورده باقی می ماند زیرا که پرنده نمی تواند پرهای این ناحیه را بکند.
  روش های جلوگیری از عارضه ی پرکنی

  1. تمرینات ورزشی: استفاده از تمرینات ورزشی یرای پرنده و توجه کافی به غذای آن و ایجاد ارتباط عاطفی و محبت آمیز با پرنده و بازی کردن با آن.

  2. تمرین بال زدن: باید این کار را در جایی که زمین نرمی دارد انجام داد تا در صورت سقوط پرنده، آسیبی به آن وارد نشود، برای این کار باید پرنده را بر روی دست نگه دارید وسپس او را به ملایمت به چپ و راست حرکت دهید تا توازن و تعادل پرنده به هم بخورد و شروع به بال زدن نماید و باید توجه داشته باشید که پرنده شما را گاز نگیرد.

  3. حمام گرفتن: برای بر طرف کردن استرس پرنده هر روز برای پرنده شرایط استفاده از آب ولرم برای حمام کردن را فراهم کنید و چه بسا که ممکن است علت عارضه ی پرکنی رطوبت کم و تراکم گرد و غبار بر روی بال و پر پرنده باشک که در این حالت حمام کردن باعث تمیز شدن بال و پر و سبکی پرنده شده و از سوی دیگر باعث سرزندگی و نشاط آن می گردد.

  4. پاشیدن مواد تلخ مزه: برای جلوگیری از عارضه ی پرکنی بهتر است که مواد غیر سمی تلخ مزه ای را انتخاب کرده و بر روی پر و بال پرنده بریزید و با توجه به این که پرنده با منقار و دهان خود اقدام به تمیز کردن بال و پر می کند و دهان پرنده دارای حسگر های مزه و طعم غذا می باشد و پرنده بعد از پاشیدن ماده فکر می کند پر و بالش کثیف شده و اقدام به تمیز کردن آن با منقار خود می کند و در این هنگام است که طعم تلخ مواد را حس کرده و از ادامه کار خودداری خواهد کرد و به تدریج عادت پرکنی از سر آن خواهد افتاد.

  5. قفس: شرایط نامناسب قفس می تواند یکی از عوامل مسبب عارضه پرکنی باشد.از این رو باید قفس بزرگ، تمیز و درجای مناسب باشد، زیرا که گذاشتن قفس در جای پرت و نامناسب باعث گوشه گیری پرنده و افسردگی آن می گردد.باید در داخل قفس لانه ای کوچک تهیه کرد تا پرنده در صورت نیاز به درون آن پناه ببرد و در داخل قفس اسباب بازی های مختلف قرار دهید و سعی کنید یک تکه چوب برای گاز گرفتن بگذارید تا پرنده با گاز گرفتن آن بتواند غریزه طبیعی خود را ارضا نموده و اقدام به کوتاه کردن منقار خود نماید.

  6. خواب: طوطی برزیلی همانند سایر طوطی سانان روزانه 10 تا 12 ساعت بخوابد و بهتر است که پرنده این مدت را در تاریکی شب بخوابد.

  7.استفاده از دارو های آرامبخش: برخی افراد برای آرام کردن پرنده از دارو های آرامبخش نظیر: فلوگزتین استفاده میکنند که چندان ضروری به نظر نمی رسد.
  درصورتی که تمام را ها به شکست منتهی شوند می توان از گردنبند الیزابت (به شکل مخروط ناقص که به پرنده اجازه نمی دهد به بدن خود دسترسی داشته باشد) استفاده کرد.


  ادامه دارد...

  تهیه و گرد آوری توسط meraj65
  با بهره گیری از کتاب های (علوم دامپزشکی)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. طوطی برزیلی های رنگارنگ
  توسط بابک آژیده در انجمن اخبار طوطی سانان
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 21st September 2013, 03:33 PM
 2. آقا مموش طوطی ملنگو بازیگوش
  توسط میس مون در انجمن معرفی طوطی های اعضای پارسی پت
  پاسخ: 26
  آخرين نوشته: 27th February 2013, 01:17 PM
 3. تلاش برزیل برای حفظ گونه های کمیاب
  توسط رضا قلیخانی در انجمن اخبار حیات وحش
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 17th November 2012, 12:41 AM
 4. مرگ رازآْلود پنگوئنها در ساحل برزیل
  توسط مهربان در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 18th July 2012, 02:46 PM
 5. طوطی برزیلی نیاسا
  توسط بابک آژیده در انجمن آرشیو کوتوله برزیلی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd June 2010, 01:35 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ