6علامت نشان دهنده ی زمان تغییر غذای پت شماتغییر خوب است. نویسنده : Jessica Vodsang DVM
این یک نظریه ی قدیمی است که میگوید پت شما در طول زندگی اش باید یک نوع غذا مصرف کند. واقعیت این است که ما میدانیم که احتیجات غذایی پتمان در طول زمان تغییر میکند. مثلا تغییرات دوره های مختلف زندگی – میزان سلامت و میزان فعالیت.

آیا فکر نمیکنید زمان این رسیده است که غذای پت خود را تغییر دهید؟
6 علامتی که در ادامه گفته میشود را چک کنید تا ببینید شاید شما هم بخواهید غذای جدیدی برای پت خود تهیه کنید.

1-کسلی و پوسته پوسته شدن سطح بدن
رژیم غذایی غنی از اسیدهای چرب ضروری یک جزئ کلیدی در سالم نگه داشتن پوست پت شما است. بسیاری از غذاهای تجاری برای تقویت پوست و مو طراحی شده اند.
رژیم غذایی اش را چک کنید که این دو ویتامین را در خود داشته باشد امگا3 –امگا 6 و اسدهای چرب به منظور اینکه پوست و موی پت شما براق و سالم باشد.

2-بی حالی و ضعف

اگر پت شما اخیرا تحت شرایط استرس زا بوده مثل بیماری یا جراحی قابل قبول است که کمی افسرده شود. رژیم غذایی با مقدار زیادی آنتی اکسیدان کمک میکند به اینکه سیستم ایمنی بدنش به سرعت بهبود پیدا کند. و در زمان کوتاهی به حالت قبلی اش برگردد. این را حتما به یاد داشته باشید : حیوانی که به طور ناگهانی سست و بی حال می شود باید حتما توسط دامپزشک معاینه شود قبل از اینکه هر نوع تغییری را دررژیم غذایی اش اعمال کنید.

3-بالا رفتن سن

بستگی به اندازه ی حیوان داردو به سن بین 5 تا 7 سال میانسال گفته میشود. بر این اساس هر چقدر که سن حیوان بالاتر میرود احتیاجات غذایی میانسالی نیز تغییر میکند. رژیم غذایی میانسالی برای مثال اینگونه است : معمولا کالری کمتر و فیبر بیشتر. سازمان AAFCO ماده ی غذایی برای حیوانات میانسال نداردو غذاهایی که علامت (Adult) یعنی بزرگسال را دارد در حقیقت برای حیوانات میانسال مضر میباشد به خاطر اینکه فرمول آن برای هم بچه گربه ها و هم حیوانات جوان تهیه شده است که مقدار زیادی از مواد مغذی دارد که برای میانسالان نیاز نیست.

4- قسمت میانی بدن سنگین و دفرمه شود

زمان زیادی طول نمیکشد برای اینکه حیوان شما وزنش زیاد شود و حالت بدنش تغییر پیدا کند. این مسئله بیشتر برای حیوانات کوچک قابل توجه است. اگر پت شما نیاز دارد که مقداری وزنش را کم کند پس رژیم غذایی میخواهد برای کاهش وزن و هم اینکه در رزیم غذاییش مقدار متعادلی از مواد مغذی ضروری – ویتامین و مواد معدنی در حالی که کالری کمی دارد نیاز دارند در رژیم غذاییش باید گنجانده شود. این رژیم غذایی با استفاده از آخرین تحقیقات در مدیریت وزن حیوانات خانگی برای اطمینان از اینکه در وزن متعادل و سالمی قرار دارند درست شده است. اگر حیوان خانگی شما دچار اضافه وزن یا چاقی شده است در هر حال بهتر است با دامپزشک درباره ی راه حل های تغذیه ای و درمانی مشورت کنید.


5- اختلالات دستگاه گوارش

نفخ معده ی مزمن – دفع مدفوع شل یا معده ای که صدای غر غر میدهد میتواند نشانه های عدم تحمل مواد غذایی یا نشان دهنده ی غذای بی کیفیت است. بعضی از حیوانات تحمل بعضی از مواد غذایی یا مواد تشکیل دهنده ی یک نوع غذا را ندارند. ناراحتی GI هم برای خوده حیوان و هم برای صاحبان آنها ناراحت کننده است . اگر این یک بیماری مداوم و در حال پیشرفت بود باید مراقبت های بهداشتی صورت گیرد تا مشکل برطرف شود شاید درمان این بیماری با یک تغییر دادن در رژیم غذایی از غذای معمولی به غذای حیوانات با معده ی حساس (sensitive) تغییر پیدا کند برای حیوان شما مناسب باشد.

6- خارش مداوم بدن
آلرژی یک مشکل بسیار رایج در حیوانات خانگی است و غذا یکی از چندین علت آلرژی میتواند باشد صرف نظر از علت حیوانات خانگیه دچار آلرژی ممکن است با یک رژیم غذایی کم آلرژی مقدار مواد آلرژن بالقوه در بدنشان را کاهش داد. دامپزشک میتواند نسخه یا رژیم غذایی پیشنهاد کند یا غذایی برای پوست های حساس میتواند مناسب باشد که بستگی به نیازهای اساسی هر حیوان دارد.

برنامه ای برای موفقیت

انتخاب یک رژیم غذایی مناسب یکی از مهم ترین راهها برای اطمینان از سلامتی حیوانات است اما هیچ جایگزینی برای مراقبت های پزشکی نیست اگر شما مشکوک شدید که حیوان شما به مراقبت پزشکی نیاز دارد که با تغییر رزیم غذایی خوب میشود قبل از اعمال هرگونه تغییری با دامپزشک خود مشورت کنید. غذای خوب و انتخاب های مناسب حیوان شما را به یک زندگی طولانی سلامت و شاد هدایت میکند.

توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


منبع : www.parsipet.ir


مترجم : زهرا بشیری (Zzahra)

لینک اصلی :
http://www.petmd.com