خوراکی های شادی آور
خوراکی*ها تاثیر عجیب و غریبی در شادی و شادمانی دارند

گاهی اوقات یک بستنی خوشمزه خوشحالی*ای می*سازد که انواع و اقسام قرص*های ضدافسردگی این تاثیر را ندارند یا خوردن یک غذای خوشمزه، رضایت خاطری می*آورد که می*تواند برای چند ساعتی آرامش و شادی داشته باشد.

تاثیر این خوراکی*ها، دقیقا از حافظه ما می*آید و زنده*شدن خاطرات خوشی که دارند یا از یک*جای دیگر که آن را ذائقه می*نامند.

اما براساس آخرین تحقیقات پزشکان، خوراکی*هایی که با تاثیرات شیمیایی در بدن، هورمون*های شادی را ترشح می*کنند، هیچ ربطی به دایره علاقه و ذائقه ما ندارند. این خوراکی*ها، خوراکی*های ساده*ای هستند که به شما معرفی می*شوند.

نارگیل
حالا درست است که تمام خوراکی*های چاق*کننده مثل شیرینی، بستنی و شکلات با نارگیل طعم بهتری دارند اما این میوه خوشمزه یکی از شادکننده*ترین خوراکی*هاست. نارگیل زنجیره*ای از تری*گلیسرید دارد که عملکرد مغز را بهتر می*کند و شادمانی می*سازد.

اگر نگران چاقی و بالا رفتن چربی و قند نیستید، هفته*ای یکبار مخلوط شیر و بستنی و نارگیل را امتحان کنید و لذت ببرید.

گوجه*فرنگی
همه گوجه*فرنگی*ها یک ماده شناخته شده به نام لیکوپن دارند. لیکوپن یک آنتی*اکسیدان است که مانع التهاب مغز می*شود و به*طور کلی از مغز محافظت می*کند. خوردن گوجه* فرنگی با روغن زیتون، بهترین پیشنهاد برای جذب لیکوپن و شاد شدن است.


مارچوبه
مارچوبه سرشار از فولات و تریپتوفان است؛ موادی که سطح*شان در بدن انسان*های افسرده به*شدت پایین است و برای درمان باید این مواد به سطح نرمال برسند. همین دلیل کافی است تا مارچوبه در فهرست اصلی خوراکی*های شاد باشد.

شکلات تلخ
بله، درست خواندید. این شکلات*های تلخ و خوشمزه، باعث بهبود جریان خون در مغز می*شوند، تمرکز را بیشتر می*کنند و اعصاب را هم آرام. اصلا برای همین است که پزشکان خوردن شکلات تلخ را در روز توصیه می*کنند؛ تا انرژی و جنب و جوش به زندگی بیماران*شان بازگردد.


pcparsi.com