فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  14
لایک لایک:  13
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
 1. #1
  همکار قدیمی ( مترجم انحمن )

  تخصص
  کارمند
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  کاسکو دم قرمز
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  5898
  میانگین پست در روز
  0.15
  تعداد ارسال ها
  331

  سلامت همستر( ترجمه)

  همسترها حیوانات خانگی بسیار مقاومی هستند اما همچنین بدلیل کوچکی زخم ها و بیماریها می توانند بسرعت حالت جدی بخود بگیرند. اگر شما متوجه هر نشانه ای از بیماری در همسترخود شدید باید هرچه سریعتر با دامپزشک تماس بگیرید. نشانه هایی که باید بدنبالشان باشید شامل از دست دادن اشتها ، کم تحرکی، کز کردن در گوشه ای از قفس، حالت ژولیدگی، ژولیدگی موها، عطسه، آبریزش از بینی و چشمها، خس خس، مرطوب بودن اطراف دم و اسهال هستند. ریزش مو می تواند بدلیل بیماری یا انگل باشد و همچنین دلیلی برای مراجعه به دامپزشک . اگر همستر زخمی یا بیمار شد، او را گرم نگه دارید و ترغیبش کنید تاکمی آب و غذا بخورد( حتی اگر لازم شد با قطره چکان به او آب و غذا بدهید) تا زمانیکه بتوانید به دامپزشک مراجعه کنید.
  آبسه: آبسه ها بسته هایی از چرک هستند که می توانن بواسطه یک خراش کوچک روی پوست بوجود آیند. چرک انباشته شده زیر پوست گاهی توده قابل ملاحظه ای ایجاد می کند(که گاهی ممکن است بصورت خودبخود فروکش کند). آبسه ها ممکن است بواسطه خراش های روی پوست بوجود آیند و یا همچنین توسط مواد غذایی سخت که سطح داخلی کیسه گونه را خراش داده باشد. اگر همستر بصورت مداوم طوری بنظر آید که گویی غذایی در کیسۀ گونه اش دارد، ممکن است ورم چرکی یا کیسه گونه آسیب دیده ای داشته باشد. آبسه ها نیازمند مراقبتهای گوناگونی برای خالی کردن چرک، شستشو و مداوا با آنتی بیوتیک ها می باشد.
  بیماریهای تنفسی: همسترها می توانند دچار آلودگی های شدیدی شوند که به ذات الریه ختم شود. نشانه ها شامل عطسه، آبریزش از بینی و چشم ها، خس خس و یا سختی تنفس کردن است. عطسه های گاه به گاه باعث نگرانی نیست اما اگر از دست دادن اشتها، کاهش فعالیت، خس خس و مشکلات تنفسی نیز وجود داشت باید بلافاصله به دامپزشک مراجعه شود.
  دم مرطوب: همچنین آماس رودۀ دراز پرولیفراتیو و اسهال منطقی نیز گفته می شود. این یک بیماری بشدت مسری است و بیشتر در میان همسترهایی که تازه از شیر مادر گرفته شده اند، دیده می شود. دلیل قطعی برای این بیماری وجود ندارد، اما باکتری به نام campylobacter jejuni ممکن است دخیل باشد و در برخی موارد بیماری با استرس، تراکم جمعیتی و تغییر رژیم غذایی همراه میشود. همسترهای مبتلا ممکن است خیلی زود بمیرند، نشانه های مشخص عبارتند از اسهال( باعث خیسی در اطراف دم می شود)، رخوت، از دست دادن اشتها و ژولیدگی مو است. توجه: اینطور نیست که تمام همسترهایی که اسهال دارند دچار این بیماری هستند.
  اسهال: تعدادی از بیماریها می توانند منجر به اسهال شوند( شامل بیماریهای دم مرطوب اما نه صرفاً این بیماری) و البته تغییر رژیم غذایی و درمان با آنتی بیوتیک ها هم موجب اسهال می شود. بعد از تغذیه کردن با میوه ها و سایر غذاهای تازه بسیار عمومیت دارد که اسهال ایجاد شود اما در این مورد معمولاً از دست دادن اشتها و کاهش تحرک وجود ندارد. کم آبی بن مسئله بسیارمهمی است پس مطمئن شوید در صورت ایجاد اسهال همسترتان حتماً آب بنوشد و با دامپزشک مشاوره کنید . در زمان اسهال تغذیه با غذاهای تازه را برای چند روز متوقف کنید و فقط زمانی که اسهال کاملاً از بین رفت مجدداً شروع کنید، شروع مجدد غذاهای تازه باید به آهستگی باشد.
  بیماریهای پوستی: همسترها می توانند توسط تعدادی از کنه ها آلوده شوند و از طریق خراش های پوستی، توسط دامپزشک تشخیص داده می شود و براساس این تشخیص مداوا انجام می شود. همچنین ممکن است عفونت قارچی نیز اتفاق بیافتد که نیازمند درمان از طرف دامپزشک است.
  حساسیت ها و عفونت های پوستی نیز ممکن است ایجاد شود. ریزش مو آنچنان غیرمعمول نیست و ممکن است فصلی و یا بعلت کهولت سن همسترها باشد. اگر پوسته پوسته شدن یا قرمزی یا هرونه زخمی روی پوست وجود داشت یا همستر بیشتر از معمول مشغول خاراندن خود بود باید به دامپزشک مراجعه کرد. همسترها دارای غدد عطری در پهلوهایشان هستند که ممکن است تیره بوده و گاهی هشداردهندۀ صاحب همستر باشد . این غده ها در دو طرف بدن همستر وجود دارد و باعث تحریک وآزار نها نیست. تختخوابی از سدر می توان باعث تحریکات پوستی و حساسیت بهمراه مشکلات شش ها شود. پس بهتر است از آن اجتناب شود.
  خواب زمستانی: اگر اجازه داده شود که دمای اتاق از حد نرمال کمتر شود همسترها در حالتی از خواب زمستانی قرار می گیرند که در آن بسیار آرام بوده و به آهستگی تنفس می کنند . بسیاری از صاحبان همستر وحشت زده می شوند چون فکر می کنند همسترشان مرده و یا درحال مرگ است درحالیکه ممکن است همستر فقط خیلی سردش شده باشد( برای مثال وقتی که صاحب همستر یک روز کامل بیرون از خانه است و دستگاه گرمایشی را خاموش می کند). در این حالت گرم کردن همستر کافی خواهد بود.
  مطلبی مهم در مورد خوابگاه سدری: سدر ترکیبات فراری متساعد میکند که باعث تحریک سیستم تنفسی می شود( همچنین ممکن است باعث تغییراتی در کبد شود). خاشاک کاج نیز ترکیبات فرار به نسبت کمتری متساعد می کند اما این میزان نیز در حد قابل توجهی است . این گونه خوابگاه ها ( مخصوصاً سدر) همچنین ممکن است باعث حساسیت پوستی و آلرژی شوند، پس بهتر است از آنها اجتناب ورزید.
  آنتی بیوتیک ها: چندین آنتی بیوتیک می توانند باعث مسمومیت مرگبار در همستر شود. باید از پنیسیلین، آموکسی سیلین، آمپی سیلین، استریپتوسین، دی هادروس تریپتومیسین، تتراسایکلین، سینکومیسین، اریترومایسین، وانکومایسین، سفالوسپورینز و جنتامایسین اجتناب ورزید.

  http://exoticpets.about.com/cs/hamst...sterhealth.htm
  ترجمه : zkarimi

 2. #2
  همکار قدیمی ( مترجم انحمن )

  تخصص
  کارمند
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  کاسکو دم قرمز
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  5898
  میانگین پست در روز
  0.15
  تعداد ارسال ها
  331
  http://www.hamsterific.com/Nutrition.cfm
  اگر شما همستر دارید باید بدانید که آنها عاشق خوردن هستند. در طبیعت آنها چیزهای مختلفی شامل دانه ها، ریشه گیاهان، حشرات و حتی حیوانات کوچک را می خوردند. برای شاد و سلامت نگه داشتن همسترتان باید چیزهای مختلفی برای خوردن به او بدهید تا بتواند از بین آنها انتخاب کند .
  زمان خوردن: همسترها هر روز به غذای تازه نیاز دارند . در مورد زمان خوردن 2 نظریه وجود دارد: در صبح یا در عصر؟ یک طرف میگوید در عصر، چون همسترها در این زمان بیدار و در حال تحرک هستند. طرف دیگر می گوید در صبح. نتایج مطالعات نشان میدهد که همسترها تمان روز نمی خوابند. بجای آن ، آنها هر یکی دو ساعت برای خوردن کمی غذا( یه ناخونک کوچولو) بلند می شوند. در ضمن در طبیعت وحش این موجودات کوچک شب رو، برای پیدا کردن غذا شبها بیرون می روند. گنج هایش به نقب ها برده می شود و به انبار غذا اضافه می شود تا در طول روز مورد حمله قرار بگیرد.
  چه مقدار غذا می خورد؟ هرچقدر که بتوانند می خوردند. عموماً Syrian ها برای هر روز به اندازۀ یک قاشق سوپ خوری غذا نیاز دارند و با اضافه مقداری میوه و سبزیجات . با اینکه Dwarfها متابولیسم بالاتری دارند اما تقریباً به همان میزان غذا نیاز دارند. این مطلب به این معنی نیست که جیره غذایی را به یک قاشق سوپ خوری محدود کنید بلکه مانند همه حیوانات مقدار مصرف روزانه متغییر است . بسته به اندازه ظرف غذا باید مقدار فراوانی از دانه های مختلف جهت انتخاب وجود داشته باشد. همسترها بطور غریزی می دانند که چه نوع دانه و غذاهایی باید بخورند تا به بدنشان تغذیه ای مناسب و ویتامین های لازم جهت حفظ سلامتی را بدهند.
  تهیه غذا از یک تهیه کننده معتبر شروع خوبی است اما سبزیجات تاز ه را فراموش نکنید . همسترها عاشق سبزیجات هستند و برای روی فرم ماندن به انها نیاز دارند. ولی بهرحال زیاده روی نکنید مقدار کمی انگور، شبدر یا هویج برای یک روز کافیست. مقدار زیادی کاهو یا سبزی های برگ دار ممکن است باعث اسهال شود.
  برای افزایش پروتئین پیشنهاد می شود که مقداری جایزه گربه یا بیسکوئیت سگ به غذای مخلوط همستر اضافه شود. بیسکوئیت ها نه تنها پروتئین اضافه، به رژیم غذایی اضافه می کنند بلکه جویدن آنها به ساییده شدن دندانها نیز کمک می کند.
  جایزه
  جایزه می تواند همزمان منحصر به فرد و مفید باشد. به اضافه میوه ها و سبزیجاتی که در لیست غذایی وجود دارد چندین نوع دیگر غذا وجود دارد که همستر آنها را جایزه محسوب می کند اما متخصص تغذیه آنرا قسمتی از رژیم غذایی محسوب می کند مانند:
  تخم مرغ= همسترها عاشق تخم مرغ آب پز هستند و تخم مرغ از نظر پروتئین بسیار غنی است. آنها مخصوصاً برای مادران باردار و بچه های کوچک بسیار مفیدند. در هرصورت تخم مرغ باید بصورت جایزه ای موقتی باقی بماند. باید بسیار توجه شود که باقیمانده تخم مرغ در 24 بعد از غذا خوردن از قفس پاک شود و در قفس باقی نماند تا فاسد شود.
  روغن ماهی= سرشار از ویتامینهای Aو D است و میتوان یکبار در هفته چند قطره روغن ماهی روی دانه به همستر داد. همچنین می توان از غذاهای آماده حاوی روغن ماهی کاو استفاده کرد که از نظر خوراندن به همستر بسیار ساده تر است.
  گوشت= مدتهاست که دادن گوشت به همستر مورد مجادله است. عده ای معتقدند دادن گوشت تمایل به همنوع خواری را افزایش میدهد. در هرصورت گزارشاتی وجود دارند از تکثیرکنندگانی که بصورت منظم از گوشت برای تغذیه استفاده کرده اند و همنوع خواری غیرطبیعی را تجربه نکرده اند. گوشت می تواند تکه ای کوچک از گوشت گاو یا گوسفند( مطلقاً از گوشت خوک استفاده نشود)، کنسرو غذای سگ باشد که مورد علاقه بیشتر همسترهاست.
  شیر= مشکل اصلی دادن شیر این است که باید در ظرف داده شود که به راحتی برمی گردد و شیر به زمین می ریزد. همچنین شیر خیلی سریع در هوای گرم ترش می شود. باتوجه به این مشکلات شیر به ندرت به همسترها داده می شود مگر به مادران باردار، بچه های جوان یا مریض. مطمئن شوید که ظرف را قبل از ترش شدن شیر برداشته و تمیز کنید.
  دانه های مخلوط پرندگان= ایدۀ دیگر غذا، دادن دانه های مخصوص مرغ عشق و قناری است . این دانه ها می توانند با دانه های دیگر به اندازۀ یک قاشق سوپ خوری در هفته به همستر داده شود.
  غذای میمون= خیالتون راحت باشد همستر شما اگر بهش غذای میمون بدهید از لوستر آویزان نمی شود.غذاهای با کیفیت میمون بسته ای پز از همه نوع مواد مغذی است= ذرت ، گندمک، تخم مرغ ، انواع پروتئین و غیره. همانند سایر جایزه ها پیشنهاد می شود که این غذا هم فقط یکبار در هفته به همستر داده شود. همانند جایزه گربه یا بیسکوئیت سگ، غذای میمون هم می تواند برای متناسب نگه داشتن دندانهای همستر مفید باشد.
  مخمر= مخمر از نظر ویتامین B بسیار غنی است که روی سیستم عصبی عمل کرده و اثر فراوانی در کاهش استرس دارد.( استرس دلیل اصلی بسیاری از بیماریهای همستر از جمله دم مرطوب است.) خوراندن مخمر هفته ای یکبار می تواند عامل مهمی در جلوگیری از بیماریهای همستر باشد. هر هفته تکه کوچکی به همسترتان بدهید( همستر از طعم مخمر مخصوص نانوایی یا شیرینی پزی بسیار لذت خواهد برد). بعنوان یک راه می توانید نصف قرص مخمر مخصوص سگ و گربه که در مغازۀ محصولات حیوانات وجود دارد به همستر بدهید(زمانی که از مخمر استفاده می کنید مخمرهای ساده را بگیرید نه مخمری با سیر زیرا کلیه های همستر به سیر حساس است).
  ترجمه : zkarimi

 3. #3
  کاربر موثر

  تخصص
  محصل
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  Apr 2013
  شماره عضویت
  11833
  میانگین پست در روز
  0.10
  تعداد ارسال ها
  175
  آيا براي همستر هم تشويقي وجود داره؟!

 4. #4
  کاربر عالی

  تخصص
  ENGINEER
  محل سکونت
  ASTANEH ASHRAFE
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  Fishes - Budgerigar - Finch
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  شماره عضویت
  11139
  میانگین پست در روز
  0.28
  تعداد ارسال ها
  498
  نقل قول نوشته اصلی توسط klick نمایش پست ها
  آيا براي همستر هم تشويقي وجود داره؟!
  سلام دوست عزیز
  بله برای همستر هم تشویق وجود داره . که میتونه خوراکیهایی باشه که شما اون رو به طور پیوسته در برنامه ی غذایی همسترتون قرار نداده باشید یا هر خوراکی که همسترتون بیش از بقیه ی خوراکی ها به اون علاقه داره.

  موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. عکس انواع بستر و خاک دستشوی همستر و دیگر جوندگان
  توسط Black_Heart در انجمن معرفی لوازم جانبی جوندگان
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 17th February 2013, 09:31 PM
 2. سفر استان به استان نمایشگاه حیوان آزاری ادامه دارد!
  توسط مهربان در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th October 2012, 03:03 AM
 3. شناسایی گونه های جدید خزندگان در استان کردستان
  توسط hsoonheb در انجمن اخبار حیات وحش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 25th May 2012, 12:19 PM
 4. کروکودیل های استرالیایی ، میهمان جدید خانواده های عربستانی
  توسط Black_Heart در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th September 2011, 02:01 PM
 5. شناسایی سه گونه جدید خزنده در استان کردستان
  توسط twin.64 در انجمن حیات وحش ایران
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th September 2010, 08:24 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ