عروس*های دریایی ۲۷۲ تن را گزیدند!

دیده بان حقوق حیوانات: سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از نجات جان ۳۳۳ تن در طرح عملیات دریایی این سازمان در طی طرح نوروز ۹۲ خبر داد.
حسین درخشان در گفت*وگو با ایسنا، در تشریح عملیات*های صورت گفته توسط امدادگران در طرح دریایی-ساحلی نوروز ،۹۲ با بیان اینکه از ۲۴ اسفندماه سال ۹۱ تا صبح امروز، ۴۰ مورد عملیات در ساحل و دریا توسط امدادگران این سازمان پوشش داده شد، گفت: در این مدت امدادگران به ۳۶۴ حادثه دیده، کمک کردند.
سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین از درمان سرپایی ۳۰۵ تن در طرح امدادرسانی دریا در نوروز ۹۲ خبر داد و گفت: در این مدت ۲۷۲ مورد گزش عروس دریایی گزارش شده است که به نوبه خود بیشترین حجم امدادرسانی را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه بیشترین عملیات*ها در منطقه چابهار و کنارک پوشش داده شده است، اظهارکرد: همچنین بیشترین عملیات*های دریایی در استان*های سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان توسط امدادگران پوشش داده شده است.
به گفته وی، افرادی که توسط عروس دریایی گزیده می*شوند در ظرف چند دقیقه، در محل*های گزش آماس، تورم، سرخی، التهاب و سوزشِ بسیار شدید احساس می*شود که به تدریج به عوارض سردرد، درد عضلانی، تهوع، استفراغ، تشنج، تب و مشکلات قلبی ریوی و بلعی منتهی خواهد شد و به همین دلیل باید بلافاصله اقدامات درمانی بروی فرد گزیده شده، انجام گیرد.

منبع:ARW.IR