حکیم مهر - ماهی قرمز یا حوض یکی از زیباترین و اولین ماهیانی است که به دست بشر اهلی شده و جزو خانواده کپور* ماهیان است که قدمت آن به بیش از 1600 سال قبل و دوران امپراطوری چین باستان می*رسد و در ایران نیز امسال جشن 81 سالگی می*گیرد.به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، ماهی قرمز در زمان امپراطوری تانگ اصلاح نژاد و در زمان امپراطوری سانگ در استخر پرورش داده شد. در سال 1502 این ماهی زیبا به ژاپن و سپس به اروپا، آمریکای شمالی و تمامی نقاط دنیا معرفی شد و در حال حاضر بیش از 100 نوع زیبا از این ماهی وجود دارد.
گرچه چینی*ها این ماهی را برای افزایش برکت زندگی و تولید به مزارع برنج وارد کرده و اروپاییان آن را تا سال*ها به عنوان کادویی گران قیمت به سران دیگر کشور*ها هدیه می*دادند اما ایرانیان این ماهی را به عنوان نماد شادی، سرزندگی و برکت وارد سفره*های هفت*سین خود کردند.
اما چگونگی نگهداری این ماهی و رها کردن آن پس از پایان ایام نوروز موضوعی است که هر ساله مسئولان دامپزشکی راهکارهایی را برای آن مطرح می*کند؛ امسال نیز کاظم عبدی – مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری*های آبزیان سازمان دامپزشکی - در این باره به ایسنا گفت: توصیه می*شود مردم ماهی قرمز را از مراکز معتبر و تحت نظارت و کنترل شهرداری و دامپزشکی تهیه کرده و از فروشندگانی که در محل و شرایط نامناسب بهداشتی و زیستی این موجود زنده را راعرضه می*کنند، خودداری کنند.
وی با بیان اینکه هنگام خرید، ماهی قرمزی را که دارای ظاهر، تحرک مناسب و شنای متعادل باشد را انتخاب کنید، افزود: مردم باید از خرید ماهیانی که دارای نشانه*هایی مانند باله*های تاخورده و جمع شده، لکه*های پنبه مانند در اطراف دهان یا سطح بدن، بدن رنگ پریده و لکه *لکه شده، زخم یا لکه*های سفید متمایل به خاکستری یا قرمز روی سطح بدن، خوردگی و ساییدگی در لبه باله*ها، پولک*های ریخته شده، بیرون*زدگی چشم*ها به صورت یک یا دوطرفه و بی*قراری به گونه*ای که ماهی پیوسته بدن خود را به اطراف می*مالد، خودداری کنند.
مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری*های آبزیان سازمان دامپزشکی درباره چگونگی نگهداری ماهی قرمز نیز عنوان کرد: برای نگهداری طولانی*مدت ماهیان قرمز مثلا در خانه و کنار سفره*های هفت سین مقدار آب مورد نیاز هر قطعه ماهی حداقل یک لیتر است و آب تنگ باید یک تا دوبار در هفته تعویض شود. همچنین از شن و ماسه*های رنگی و تیز جهت تزیین آکواریوم*ها و تنگ*های ماهیان پرهیز شود.
عبدی ادامه داد: شست*وشوی دوره*ای آکواریوم*ها، ضدعفونی و گندزدایی آن*ها باید با محلول*های نمک طعام، ترکیبات آمونیوم به مدت یک تا 15 دقیقه صورت گیرد.
وی با تاکید بر ضرورت استفاده از دستکش به ویژه برای افراد حساس یا دارای سوابق آلرژی، گفت: شست*وشوی کامل دست*ها با آب و صابون بعد از هر بار دست زدن به آب یا ماهیان زینتی ضروری است. همچنین کودکان باید از دست*زدن به ماهیان خودراری کنند.
مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری*های آبزیان سازمان دامپزشکی افزود: ماهی قرمز بایستی با غذاهای کم پروتئین و سرشار از کربوهیدرات تغذیه شود و بهتر است که غذا در سطح آب شناور بماند. استفاده از غذای آماده بهتر است و این غذاها باید یک یا حداکثر دوبار در روز و به اندازه*ای باشد که در مدت یک تا دو دقیقه مصرف شود.
عبدی گفت: مردم در صورت عزیمت به مسافرت یا ترک منزل باید ماهیان را در اماکن مجاز مشخص شده در پارک*های سطح شهر رها کرده یا آنها را به اقوام خود هدیه کرده یا به آکواریوم*داران تحویل دهند.
وی افزود: ماهیان قرمز به دلیل ضعیف*بودن سیستم ایمنی*شان نباید در منابع آبی رها شوند چرا که ممکن است به بیماری*های مختلف یا اختلالات نژادی مبتلا شده باشند و محیط خود را آلوده کنند.
به گفته عبدی باید از قرار*دادن آکواریوم*ها یا تنگ*های ماهی جلوی نور مستقیم آفتاب*، کنار شومینه*ها و داخل آشپزخانه خودداری کرد.
وی درباره چگونگی دفن ماهیان قرمز نیز گفت: ماهیان زینتی و قرمز باید دفن بهداشتی شوند؛ به گونه*ای که پیش از ریختن خاک روی آنها باید ابتدا مقداری آهک، وایتکس یا دیگر مواد ضد عفونی کننده روی آنها ریخت.