سرقت الاغ و فروش گوشت آن به کبابی ها

دیده بان حقوق حیوانات: دو سارق احشام که با سرقت الاغ، گوشت آن را برای تهیه کوبیده به رستورانهای بین راهی می دادند، دستگیر شدند.
به گزارش مهر، ظهر سه شنبه بیست و دوم اسفند ماه سال جاری فردی سراسیمه به کلانتری ۱۷۶ حسن آباد مراجعه و عنوان داشت ساعاتی پیش هنگام سرکشی از محل نگهداری احشام صاحب کارم مشاهده کردم که سه راس الاغ به سرقت رفته است.
ماموران دایره تجسس پس از شنیدن اظهارات شاکی با اینکه از صحت گفته های وی که نصرالله نام داشت، مطمئن شدند بلافاصله پرونده ای تشکیل و تحقیقات خود را در خصوص شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان آغاز کردند.
ماموران در بررسیهای خود متوجه شدند یکی از قصابی های محل اقدام به فروش گوشت الاغ می کند که بلافاصله وارد عمل شده و مالک قصابی را در حالیکه مشغول خرد کردن الاغ ذبح شده بود، دستگیر و به کلانتری انتقال دادند.
با انتقال متهم وی مورد بازجویی قرار گرفت طی بازجویی های انجام شده مرد قصاب با اعتراف به فروش گوشت الاغ گفت:ساعتی پیش دو جوان به نامهای “محمد” و “محرم ” الاغ ذبح شده ای را در حالیکه پشت یک وانت گذاشته بودند برای فروش به مغازه آوردند و گفتند که دو الاغ زنده دیگر دارند که در صورت تمایل برای خرید با آنها تماس بگیرم.
ماموران با گرفتن مشخصات متهمان و شناسایی مخفیگاه دزدان در یک عملیات غافلگیرانه موفق شدند آنها را دستگیر کنند. در بازرسی از مخفیگاه آنها دو الاغ شاکی که سارقان فرصت ذبح آن را پیدا نکرده بودند،نیز کشف شد.
ماموران متهمان را برای تکمیل پرونده و تحقیقات بیشتر به کلانتری انتقال داده و تحت بازجویی های پلیس قرار دادند که در خلال تحقیقات فنی مشخص شد متهمان از سارقان احشام در منطقه حسن آباد قم هستند که با پرسه زنی های شبانه خود اقدام به سرقت احشام به خصوص الاغ از طویله روستاییان کرده و پس از ذبح،گوشت الاغ را به قصابی فروخته و قصاب نیز پس از چرخ کردن گوشت، آن را به برخی از رستوران های بین راهی فاقد مجوز اتحادیه اصناف و تایید فعالیت وزارت بهداشت جهت مخلوط کردن و درست کردن کباب کوبیده به فروش می رساند.
با اعترافات صریح متهمان مبنی بر سرقت احشام و فعالیت غیر قانونی مبنی بر فروش گوشت الاغ پرونده ای در این رابطه تشکیل و در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.