50گونه پرنده از تالاب گاوخونی پر کشید

دیده بان حقوق حیوانات : مدیر کل ستاد بحران استان اصفهان گفت: با برنامه*ریزی*های درست باید بین سیلاب*ها و خشکسالی*ها موازنه ایجاد کرد.
به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، منصور شیشه فروش روز گذشته (یکشنبه) در مراسم افتتاح بند سنگ و سیمان دره انجیر انارک، با بیان اینکه در مناطق کویری استعدادها و نعمت*های زیادی وجود دارد و با شناخت و استفاده صحیح از آن می*توان به پیشرفت آن منطقه کمک کرد، اظهار کرد: برای مثال مناطقی در جندق است که با وجود بیابانی بودن پرورش ماهی در آن انجام می*شود و حتی برای توسعه گردشگری در آن اقداماتی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در منطقه آران و بیدگل با وجود بیابانی بودن کشت هندوانه انجام می*گیرد و این نشان دهنده این امر است که اگر مدیریت فعالیت*ها در این مناطق کویری به درستی انجام گیرد، ثمرات آن نمایان می*شود.
شیشه فروش در خصوص زاینده رود بیان کرد: هم اکنون ۲۵۰ کیلومتر از این رودخانه خشک شده است و همین امر باعث شده ۵۰ گونه از پرندگان که در تالاب گاوخونی زندگی می*کرده*اند دیگر در این منطقه وجود نداشته باشند.
شکفتن شکوفه*ها در زمستان هشدار است
مدیر کل ستاد بحران استان اصفهان با بیان اینکه شکفتن شکوفه*ها در زمان کنونی یک هشدار است، عنوان کرد: درجه هوا ۲ درجه به نسبت سال*های قبل گرم*تر شده است و همین امر یک مشکل به شمار می*رود.
وی تصریح کرد: با برنامه*ریزی*های درست باید بین سیلاب*ها و خشکسالی*ها موازنه ایجاد کرد، در منطقه انارک مردم با مشارکت خود دانسته ها را به یقین و عمل تبدیل کردند، ارزش بند دره انجیر انارک و ساخت آن بسیار زیاد است، نیاز به ساخت آن به منابع طبیعی اعلام شد و پس از آن مدیریت بحران در جهت تامین بودجه آن اقدام کرد.
مدیر کل ستاد بحران استان اصفهان افزود: برای رفع مشکل مناطق چاه گربه و چاه خربزه نیز برنامه داریم، همچنین در طی هفته منابع طبیعی در استان ۳۵۰ هزار اصله نهال توزیع شده است، همچنین برای مقابله با ملخ کوهاندار باید اقدام اساسی انجام داد.

ARW.IR