جاذبه های لنگرود

سواحل زیبای چمخاله که در 9 کیلومتری شهر قرار دارد .سواحل لنگرود به دلیل برخورداری از مناظر زیبا و کرانه های پوشیده از جنگل و همچنین آرامش طبیعی آن از بهترین نواحی توریستی گیلان است. همچنین با داشتن امکانات اقامتی هتل و مهمانسرا و مجتمع توریستی توسکا به عنوان یکی از مهمترین تاسیسات توریستی گیلان در این ناحیه قرار دارد.
پارک فجر که بزرگترین پارک شهرستان می باشد با امکانات قایق سواری که در قسمتی از تالاب کیاکلایه قرار گرفته است در بلوار لنگرود به رودسر در داخل شهر قرار دارد.

خانه منجم باشی که خا نه ای است تاریخی در بفت قدیمی لنگرود در فشکالی محله که متعلق به خاندان منجم باشی است که از حکمرانان منطقه در زمان اوایل قاجار بودند.
خانه دریا بیگی درمحله راه پشته قرار دارد که مربوط به زمان قاجار است.

بقعه آقا سید حسین در فشکالی محله است و مهمترین زیارتگاه شهرستان
می باشد که بقعه ای است قدیمی با نقاشی هایی بر روی دیوار و حیاطی بزرگ و باصفا در کنار رود خانه لنگرود که از روبرو به محله ماهی فروشان و مرکز شهر راه دارد.
پل خشتی لنگرود که پل زیبایی است مربوط به زمان قاجار است که بر روی رود خانه لنگرود بر جای قدیمی پل چوبی ساخته شده است نزدیک میدان اصلی شهر قرار دارد که این قسمت شهر را به انزلی محله و راه پشته متصل می کند.

منطقه لیلا کوه و ملاط که مناطقی است کوهستانی نزدیک شهربا چشماندازهایی زیبا که البته امروزه دامنه های لیلا کوه تبدیل به قطب قهوه خانه ای شده است .در ظمن منطقه ملاط بقعه ای دارد که بسیار قدیمی است به دوازده امام معروف است که مدفن 12 یا سید از خاندان کیایی است.

پارک جنگلی بلوردکان ومنطقه خرما که جزء مناطق جنگلی و کوهستانی شهرستان است با آب و هوایی عالی و منطقه ای بکر و دوست داشتنی.