هم زمان با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۱۳۹۱ خورشیدی، بازار داغی برای حیوانات در حال تشکیل است، اما این بازار با آنچه در خیابان ها شاهد هستیم تفاوت بسیار دارد!در این بازارچه ها نه تنها حیوانی خرید و فروش نمی شود، بلکه گروه های مختلف فعال در زمینه حفاظت حیات وحش و رفاه حیوانات اقدام به برگزاری بازارچه های خیریه کرده اند. طبق اعلام و رسم چنین بازارچه هایی در آمد بازارچه های خیریه صرف فعالیت های مرتبط هر گروه خواهد شد و کمکی خواهد بود برای ادامه راه این گروه ها.
انجمن یوزپلنگ ایرانیwww.wildlife.ir
بازارچه ”نوروز با یوز”۲۴ و ۲۵ اسفندماه پذیرای علاقمندان به طبیعت و حیات وحش خواهد بود تا عواید آن صرف فعالیت های انجمن یوزپلنگ ایرانی شود. با شرکت در این برنامه، این انجمن را در حفاظت از دونده زیبای کشورمان یاری می کنید.
انجمن یوزپلنگ ایرانی، یک تشکل مردم نهاد محیط زیستی و غیر انتفاعی است که بیش از یک دهه با هدف حفاظت و حمایت از آخرین بازمانده های یوزپلنگ های ایران شروع به کار کرده است و هزینه فعالیت های خود را عمدتا از طریق کمک های مردمی تامین می کند. این انجمن تلاش می کند با با پژوهش در زیستگاه های یوزپلنگ، انجام فعالیت های آموزشی در شهرها و روستاهای اطراف زیستگاه ها و همچنین تهیه فیلم های آموزشی، به حفظ سریعترین دونده جهان کمک کند.
آخرین بازمانده های یوزپلنگ آسیایی، تنها در کشور ما ایران باقی مانده اند و متاسفانه در ایران هم در حال انقراض هستند. اکنون سرنوشت یوزپلنگ آسیایی در دست ما ایرانیان است و حفاظت از آن نیازمند مشارکت همه ماست.
آدرس بازارچه: تهران – شهرک غرب – مجتمع هرمزان – برج ۱۲
زمان برگزاری بازارچه: ۲۴ و ۲۵ اسفندماه
پناهگاه حیوانات وفاwww.cal.ir
بازارچه خیریه پناهگاه حیوانات وفا در تاریخ های ۱۷ و ۱۸ اسفند میزبان چهره های خندان و دل های مهربان فرشته هایی است که همواره همراه این تیم بوده اند. در این بازارچه اقلامی چون صنایع دستی، ماگ، پیکسل، زیورآلات، پوشاک، لوازم هفت سین، لوازم موبایل، کتاب، تابلو نقاشی و عکس، کارت پوستال، لوازم و غذای حیوانات خانگی، پوشاک و مواد خوراکی برای فروش به نفع حیوانات این پناهگاه ارایه خواهد شد.آدرس بازارچه: خیابان ولیعصر، بالاتر از **** بهشتی، خیابان مستوفی (اکبری)، پلاک ۵۵، برج نگین ساعی، طبقه سوم، واحد ۳۰۸زمان برگزاری بازارچه: ۱۷ و ۱۸ اسفند ماه، ساعت ۱۰ تا ۲۰تیم یاران حیواناتتیم یاران حیوانات نیز در تاریخ های ۱۶،۱۷،۱۸ اسفند ماه در باغ موزه هنر ایرانی در انتظار دیدار حامیان حیوانات بی سرپرست خواهد بود.توجه! مکان این بازارچه تغییر کرده است.

آدرس بازارچه: خیابان ولیعصر، خیابان فرشته (**** فیاضی)، خیابان بوسنی و هرزگوین، خیابان دکتر حسابی*، چهارراه حسابی*، روبرو منزل پرفسور حسابی*، باغ موزه هنر ایرانی*
زمان برگزاری بازارچه: ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ اسفندماه از ساعت ۱۰ تا ۲۲