از پاندا، سگ، فوک تا اسب و حیوانات دیگر، سال ۲۰۱۲ نیز شاهد داستان*های جالب و البته ناراحت کننده*ای از زندگی، نجات و مرگ حیوانات بوده است.سگ*های گرگی نجات یافته از آلاسکا
“متیو سیمونز” با سگ گرگی خود بازی می کند. این حیوان یکی از ۲۹ سگ گرگی بوده که در قفس*هایی کوچک در انکوریج آلاسکا زندانی و پرورش داده می شدند. آنها اکنون در ناحیه ۸ هکتاری “پناهگاه گرگ” در جنگل ملی “لوس پادرس” زندگی می کنند.
فیستی، قربانی سیل و زیستگاه جدید
“فیستی”، فوکی ماده است که وقوع سیل وی را به خیابان*های شهر دولوت ایالت مینه سوتا آورده بود. این فوک اکنون در باغ وحش “سنت پل کومو” زندگی می کند.
مرگ توله پاندا در باغ وحش ملی
در این تصویر “می شیانگ”، مادر توله پاندایی که به طور ناگهانی جان خود را در باغ وحش ملی واشنگتن از دست داد، دیده می شود.
رهایی پس از سرقت
“هارپو”، توله سگی از نژاد بولداگ انگلیسی است که پس از یک درگیری در محوطه پارکینگ یک فروشگاه مرکزی دزدیده شد. اما نیروهای امنیتی موفق به بازگرداندن آن به صاحبش شدند.
تولد دلفین هاوایی
تصاویر و فیلمی نادر از تولد یک دلفین در هاوایی به سرعت نظر بازدیدکنندگان بسیاری را در یوتیوب به خود جلب کرد.
بازگشت گلن بیرین
خرس سیاه ۴۰۰ پوندی که به نام “گلن بیرین” یا “میت بال” شناخته می شود در سال ۲۰۱۲ سه بار در منطقه “گلن* دیل” مشاهده شد. به هم ریختن سطل*های زباله و بازی موش و گربه با ماموران موجب شهرت این خرس شده بود. گلن بیرین دو بار به محل زندگی خود در جنگل ملی “آنجلز” باز گردانده شد، اما اکنون در پناهگاه “سن دیگو کانتی” نگهداری می شود.
نجات اسب*ها و خانه*ای جدید
“جانی بنتون”، در شرایطی با این دو کره اسب مواجه شد که در مزرعه*ای در “سنترال ولی” رها شده بودند تا از گرسنگی بمیرند. اما اکنون این اسب*ها در جنگل ملی “سیرا” زندگی می کنند و به عنوان اسب بارکش تعلیم دیده*اند.
رانندگی ۱۱ مایلی در جلوپنجره خودرو
این سگ ماده پودل از زیر جلو پنجره یک خودرو نجات داده شد. این در شرایطی بود که وی از یک رانندگی ۱۱ مایلی جان سالم به در برده بود.
نجات توله خرس گیج شده
این توله خرس سه ماهه که به طور مداوم جیغ می کشید در نزدیکی “Ojai” پیدا شد و اکنون در “لیک تاهو” زندگی می کند.
بچه بلوگای بی مادر
“دنیس کریستن” در آکواریوم جورجیا به یک بچه نهنگ بلوگا شیر می دهد. این بچه نهنگ در مرکز حیات دریایی آلاسکا واقع در سیوارد مورد توانبخشی قرار گرفته و سپس به آکواریوم منتقل شده است.
منبع: زیست نیوز