محققان با استفاده از ربات پنگوئن*های مجهز به دوربین*های ظریف *****ی، زندگی خصوصی و رفتارهای دیده نشده این حیوانات را به تصویر کشیده*اند.ربات پنگوئن دارای آرایه ای شامل 50 دوربین پیشرفته *****ی با قیمت 157 هزار دلار است.

محققان با استفاده از ربات پنگوئن*های مجهز به دوربین*های ظریف *****ی، زندگی خصوصی و رفتارهای دیده نشده این حیوانات را به تصویر کشیده*اند.
به نقل از ایسنا، «جان داونر» مستندساز سرشناس انگلیسی در تازه*ترین تلاش برای به تصویر کشیدن زندگی پنگوئن*های ساکن قطب جنوب، دو گونه پنگوئن راک هوپر و امپراتور را انتخاب کرده است.
«داونر» برای به تصویر کشیدن زندگی خصوصی و رفتارهای دیده نشده این حیوانات، ربات پنگوئن*هایی را به شکل پنگوئن*های واقعی طراحی کرده است.
ربات پنگوئن*ها می*توانند مانند پنگوئن*های واقعی حرکت کرده و با کمک دوربین*های نظارت ظریفی که در بخش*های مختلف بدن آنها تعبیه شده است، تصاویر دیدنی از کلونی*های ساکن در قطب جنوب، جزایر فالکلند (مالویناس) و پرو تهیه کرده*اند.
ربات پنگوئن دارای آرایه ای شامل 50 دوربین پیشرفته *****ی با قیمت 157 هزار دلار است؛ دوربینEgg-cam برای رصد تخم ها و جوجه های تازه بدنیا آمده، دوربین زیر آبی underwater Penguin-camبرای بررسی نحوه شنا و شکار استفاده می شود.
همچنین یک مدل در ابعاد واقعی از ربات امپراتور طراحی شده است که قادر به دراز کشیدن روی تخم ها و تقلید رفتار پنگوئن های امپراتور واقعی است.
این مستندساز در طول 35 سال فعالیت حرفه ای، اقدام به تهیه فیلم از حیات وحش کرده و جوایز متعددی به خود اختصاص داده است؛ وی با کار گذاشتن دوربین درون تخته سنگ ها از شیرها، (دوربین) در فضولات حیوانات از فیل ها و درون یخچال های قطبی از خرس های قطبی تصویر تهیه کرده است.ربات پنگوئن راک هوپر (سمت راست)


ربات پنگوئن امپراتور در بین کلونی پنگوئن*های قطب جنوب