مدير کل محيط زيست خراسان رضوي خبر داد
احياي گورخر در پناهگاه حيات‎وحش دشت لاغري
ايرن: مديرکل محيط زيست خراسان رضوي اعلام کرد: با انتقال جنس نر گورخر ايراني به پناهگاه حيات وحش "دشت لاغري" بردسکن اين گونه را مديريت و احيا خواهيم کرد.
مهندس حميد جلالوندي در حاشيه سفر به بردسکن، با اشاره به ايجاد سايت تکثير و مديريت در خطر انقراض گونه گور خر ايراني در منطقه دشت لاغري بردسکن گفت: مي بايست اين سايت از ابتدا به صورت نر و ماده شکل مي گرفت که بحث زاد و ولد و احيا و رهاسازي آن شکل مي گرفت.
مدير کل محيط زيست استان خراسان رضوي با انتقال يک گور خر ايراني به اين منطقه موافقت کرد و گفت: پيگيري خواهم کرد که اين سايت که سال ها در مهجوريت بوده است با انتقال اين گونه بحث تکثير و پرورش اين گونه در خطر انقراض را در منطقه داشته باشيم.
مهندس جلالوندي در گفت و گو با ايسنا به مشاهده گونه در خطر انقراض يوزپلنگ آسيايي در منطقه دشت لاغري بردسکن اشاره کرد و گفت: با تدابيري که اتخاذ خواهد شد اين گونه را مديريت و حفظ خواهيم کرد.
وي گفت: استان خراسان رضوي در حوزه محيط زيست داراي توانمندي هاي بسيار و داراي ظرفيت هاي قابل توجه اي مي باشد که از جمله دلايل اين توسعه مي توان به ايجاد 5800 واحد صنعتي، بيش از 40 شهرک صنعتي و 43 مناطق تحت مديريت اشاره کرد.
وي افزود: استان خراسان رضوي در حوزه محيط زيست کشور بسيار تاثير گذار و در جايگاه هاي اول تا سوم قرار دارد.