اسم معمول:Eleocharis sp.mini
اسم لاتین:Short Hair Grass
اسم معمول در ایران: علف مویی کوتاه

این گیاه زیبا در سراسر جهان یافت می شود و متعلق به خانواده Cyperaceae می باشد.
این گیاه به نور متوسطی نیاز دارد (0.5 وات برای هر لیتر) [منبع سایت Tropica] و در محدوده نور متوسط تا زیاد رشد مناسبی دارد. بعلاوه این گیاه زیبا به Co2 با سطح متوسطی نیاز دارد (حدود 6 تا 14 میل گرم برای هر لیتر) [منبع سایت Tropica]
سرعت رشد این گیاه کند است بعلاوه از این گیاه می توان در تانک با سایز کوچک و متوسط یا بزرگ در محدوده جلوی تانک استفاده نمود. این گیاه گزینه مناسبی برای مفروش نمودن کف تانک شما میباشد.
این گیاه شرایط نگهداری آسانی ندارد و دارای سطح نگهداری متوسط و تا حدی سخت می باشد. و گزینه مناسبی نیز برای افراد کم تجربه در زمینه تانک گیاهی نمی باشد و برای افراد پرتجربه تر پیشنهاد می گردد.
دمای قابل تحمل این گیاه 14- 28 درجه سانتی گراد پیشنهاد می شود. [منبع سایت Tropica]
محدوده PH این گیاه 5.5 - 8 است و سختی (GH)قابل تحمل این گیاه 1-20 dh می باشد.[منبع سایت Tropica]
دوستان گیاه الوکاریس مینی از لحاظ ظاهری کاملا شبیه گیاه آکواریومی پاروولا می باشد اما ارتفاع کمتری دارد بعلاوه شرایط نگهداری این گیاه از گون مذکور گفته مشکل تر می باشد همچنین یکی از بهترین گزینه ها در زمینه مفروش کردن نانو تانک های گیاهی نیز می باشد. ارتفاع این گیاه بسته به شرایط نور می تواند بین 3 تا 6 سانتی متر برسد و عرض این گیاه بین 10 تا 15 سانتی متر می رسد. برای کاشت این گیاه بهتر است ساقه های این گیاه رو با قیچی از هم جدا کرده و با فاصله های 3 تا 5 سانتی متری از هم در شن کاشته شوند طی چند هفته این گیاه بسرعت و با ریشه های رونده جلوی تانک شما را پوشش می دهد. دوستان برای رشد بهتر این گیاه نور مناسب و زیاد و سطح دی اکسید کربن بالا و بستر مغذی پیشنهاد می گردد. تکثیر این گیاه بواسطه ریشه های رونده از گیاه مادر صورت می پذیرد.
عکس های ذیل مربوط به این گیاه زیبا می باشد (منبع عکس ها گوگل).دوستان همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره شد برای کاشت گیاه بهتر است گیاه رو با قیچی از هم جدا کرده سپس در فاصله های 3 تا 5 سانتی متری بکارید. نحوه کاشت این گیاه در عکس ذیل نمایش داده شده است(برای دیدن سایز اصلی عکس ها بروی آنها کلیک کنید).دوستان در ذیل اطلاعات تکمیلی این گیاه رو براتون قرار میدم.گردآوری و ترجمه توسط
:K.Moradifar (لطفا در صورت کپی برداری و استفاده از این مطالب در سایتهای دیگر، نام مترجم و شخص گردآوری کننده و نام سایت نیز آورده شود)

منابع
:
Eleocharis Mini Aquarium Plant Gel Pot
Tropica Eleocharis sp. 'mini' 1-2-GROW! £5.50 - Buy Aquatic Plants Accessories
Tropica 1-2 Grow Staurogyne repens Live Plants
Tropica 1-2-Grow Eleocharis sp. 'mini' - buy tropical nature aquarium plants online | The Green Machine
Plant Details