در سازمان جنگل ها راه اندازي مي شود
ارتباط مردمی از طریق سامانه جدید
ایرن: فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل*ها، مراتع و آبخیزداری از راه*اندازی سامانه ارتباط مردمی این سازمان با شماره تلفن 1504 از ماه آینده داد.


خبرگزاری مستقل محیط زیست ایران: سرهنگ قاسم سبزعلی گفت: براساس پیگیرهای سازمان جنگل*ها شماره تلفن ارتباط مردمی 1504 جایگزین شماره ارتباطی 09696 شده است. در این خصوص به منظور کسب اطلاعات مردمی و ارتباط بیشتر، راحت تر و سریعتر شماره تلفن 09696 تعیین شد که به عناوین مختلف از جمله، جراید، صدا وسیما، بسته های آموزشی و تبلیغی وغیره اطلاع رسانی شد.
وی گفت: درپی اجرای اصل 44 قانون اساسی و واگذاری برخی امور به بخش خصوصی، کد ارتباط مردمی 09696 به دلیل رند بودن سالانه حدود چهار میلیارد تومان برای سازمان جنگل*ها هزینه در پی داشت که با پیگیری*های این سازمان مقرر شد این شماره قطع و شماره تلفن جدیدی جایگزین شود.
به گزارش ایسنا فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل*ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با توجه به اینکه شرکت مخابرات به بخش خصوصی واگذار شد و به دلیل رند بودن شماره مذکور سالیانه حدود 4 میلیارد تومان هزینه برای سازمان جنگل*ها و مراتع در برداشت.
سبزعلی افزود: با توجه به هزینه*های بالا قرار شد کد ارتباطی قبلی قطع و شماره جدید جایگزین شود. شماره 1504 با هزینه ماهانه حدود 7 میلیون تومان از ماه آینده فعال و در اختیار هموطنان و دوست داران طبیعت قرار می*گیرد که در صورت مشاهده هرگونه تجاوز و تخلف به عرصه های منابع طبیعی و آتش سوزی مراتب را به ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استانها اطلاع رسانی کنند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها تصریح کرد: با عملیاتی شدن این خط ارتباطی جدید مردم می توانند برای اطلاع رسانی درخصوص حوادث غیرمترقبه در منابع طبیعی، آتش*سوزی درجنگل ها و مراتع، قاچاق درخت، تخریب، تخلف و تصرف با سازمان جنگلها تماس حاصل کنند. این شماره به صورت شبانه*روزی در استان ها و مرکز فرماندهی یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور فعال و قابل پیگیری است.