دیده بان حقوق حیوانات: مرحله دوم عملیات سرشماری حیات وحش استان قزوین، آغاز شد
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان قزوین، علی آقا فرهادی، مدیرکل این اداره خبر از آغاز سرشماری وحوش استان داد و اظهار کرد: این سرشماری از ۲۲ آذرماه آغاز شده بود که به علت بارش برف و سرمای شدید در ارتفاعات چند روز متوقف شد و به دلیل مناسب شدن شرایط جوی ادامه عملیات از سرگرفته شد.
فرهادی با اشاره به انجام مرحله اول عملیات سرشماری حیات وحش در تابستان هدف از انجام عملیات مرحله دوم را بررسی وضعیت جمعیت گونه های شاخص استان از جمله آهو، قوچ و میش، کل و بز و همچنین وضعیت زیستگاه های حیات وحش و عملکرد محیط زیست درحوزه ی تنوع زیستی، و نیز شناسایی معضلات و عوامل تهدید در حوزه ی محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی بیان کرد.
وی تصریح کرد: این سرشماری با مشارکت کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست، علاقه مندان به محیط زیست و همچنین نظارت سازمان مرکزی در حال انجام است.
این مقام مسئول در خصوص مناطق مورد بررسی ابراز داشت: این عملیات در مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین از جمله مناطق تیراندازی و شکار ممنوع طارم سفلی، الموت شرقی و غربی، آبگرم، آوج و منطقه حفاظت شده باشگل انجام خواهد شد.
علی آقا فرهادی در پایان یاد آور شد:همزمان با عملیات سرشماری گونه های شاخص استان، وضعیت جمعیت پرندگان خشکزی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.