دیده بان حقوق حیوانات: اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) از ابتدای سال ۲۰۱۲ میلادی یک صفحه اجتماعی با مضمون فهرست قرمز گونه*های در معرض خطر IUCN *راه اندازی کرد.
به گزارش ایسنا در طول یکسال گذشته این صفحه با به اشتراک گذاشتن آخرین و جدیدترین اخبار مربوط به فهرست قرمز IUCN و نیز معرفی یکی از گونه*های عجیب و شگفت*انگیز حیات وحش در هر هفته، به شیوه*ای جدید برای بهره*مند شدن از تعامل و مشارکت مردم در تکمیل این فهرست جهانی تبدیل شد.
اکنون که سال جاری میلادی به روزهای پایانی نزدیک می*شود کارشناسان IUCN با بررسی یادداشت*های منتشر شده در صفحه ویژه IUCN در سایت اجتماعی فیس*بوک به گردآوری فهرستی از پرطرفدارترین گونه*ها در میان مردم پرداختند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت، در این بررسی*ها معلوم شد که بیشترین حجم پست*های منتشر شده در این صفحه به ترتیب مربوط به گونه «پانگولین چینی»، گونه جانوری دیگری شبیه به پانگولین اما کاملا مجزا از این گونه موسوم به «آرمادیلوی سه بندی»، «ایگوآنای آبی»، «اره ماهی NarrowSnout» از گونه*های دریایی فوق العاده کمیاب و بالاخره پست*های مربوط به مقایسه سه گونه حشره کمیاب شامل دو نوع ملخ و یک نوع *****ک با گونه*های پستانداران هستند.
این سازمان بین المللی قصد دارد استفاده از روش فوق را در سال ۲۰۱۳ میلادی نیز ادامه دهد.