دیده بان حقوق حیوانات: امسال استقبال مردمی از این نمایشگاه بسیار چشمگیر بود که نشان می دهد مردم نسبت به موضوع حفظ محیط زیست حساس شده اند.
به گزارش ستاد خبری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست گنجانده شدن حفظ محیط زیست در اصل پنجاهم قانون اساسی نشان دهنده اهمیت آن در بین مسوولان است ازاین رو برگزاری چنین نمایشگاههایی گام موثری در راستای تحقق این هدف خواهد بود.
در واقع پیشگیری از آسیب های زیست محیطی بر پیکره منابع طبیعی به خصوص منابع تجدید ناپذیر و نیز شکوفایی منطقی ساختارهای اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی لزوم اجرای طرح ها و پروژه های زیست محیطی را با اهمیت تر می کند که در این راستا سازمان حفاظت محیط زیست و ادارت کل ان بسیار موفق بوده اند که دستاوردهای این هدف در این نمایشگاه عرضه شده است.
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست ۵۰۰ شرکت حضور دارند که آخرین دستاوردها و فناوری های زیست محیطی خود را ارائه کرده اند که فرصت مناسبی برای تبادل اطلاعات و تجربیات بخش های مختلف با یکدیگر است.
دراین نمایشگاه صنایع بزرگی همچون فولاد ، سیمان ، نفت و گاز و پتروشیمی و نهادهای مردمی که اقدامات بزرگی در زمینه حفظ محیط زیست داشته اند حضور فعالی دارند که این حضور پررنگ جای خوشحالی دارد زیرا نشاندهنده بالا رفتن فرهنگ زیست محیطی جامعه است.
سازمان حفاظت محیط زیست هم اقدامات و فعالیت های زیادی در زمینه ارتقاء فرهنگ زیست محیطی جامعه انجام داده که معاونت آموزش و پژوهش این سازمان نقش مهمی دراین راستا داشته است.
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از ۲۹ آذرماه تا دوم دی ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپاست.

نمایشگاه محیط زیست