دنیا پر از حیوانات بی*نظیر و زیباست به نوعی که هر ساله حیواناتی کشف می*شوند که ما تا به حال آنها را ندیده*ایم؛ این حیوانات البته خیلی نادر هستند یا در مناطق دوردست زندگی می*کنند.
روزگارنو: در چند سال گذشته حیوانات مختلفی از گونه*های متفاوت کشف شده*اند که باعث شگفتی بسیار از دانشمندان شده*اند و همچنین آنها را برای مدت*ها سرگرم آزمایش کرده*اند.


*قورباغه پینوکیو


این قورباغه در سال 2010 و برحسب یک اتفاق ساده کشف شد؛ در این سال تعدادی از محققان برای بررسی گونه*های خاصی از حیوانات به بخش*های دوردست از کوه*های "فوجا" در اندونزی سفر کرده بودند که روی کیسه برنجشان متوجه حیوان عجیبی شدند.


با کمی تحقیق آنها متوجه شدند که این حیوان تا به حال کشف نشده بود؛ اسم پینوکیو به این دلیل روی آن قرار گرفته است که بینی بسیار کشیده و آویزانی دارد؛ این بینی در هنگام خطر صاف و محکم می*شود اما در شرایط عادی به حالت اولیه باز می*گردد.
*لسولا
این اسم عجیب متعلق به یک گونه جدید از میمون*هاست که برای اولین بار در کنگو و در سال 2007 دیده شده است؛ این میمون یکی از چندین گونه*ای است که در چند دهه اخیر در آفریقا کشف شده است.


برای اولین بار دو محقق از موزه حیات وحش آمریکا این میمون را دیدند؛ نکته بسیار جالب و عجیب در مورد لسولا صورت آن است که در میان دیگر موجودات بیشتر به انسان*ها شباهت دارد و همین نکته باعث معروفیتش شده است.
*"wattled smoky honeyeater"
این نوع خاص از پرنده برای اولین بار در سال 2005 و گینه کشف شد؛ نکته اصلی در مورد آن صورت تقریباً زرد و قرمز آن است که بسیار عجیب و در عین حال زیباست؛ این پرنده با داشتن رنگ*های مختلفی به دور چشمانش شکار بسیاری آسانی برای شکارچیان خواهد بود و از همین رو تعداد آن بسیار کم است؛ البته این روزها این پرنده تحت مراقبت*های ویژه نگهداری می*شود.
*"****lara Garuda"
این حشره دارای ظاهری بسیار خاص است و در سال 2011 و در اندونزی برای اولین بار دیده شد؛ این حشره که بیشتر به زنبورهای عسل شباهت دارد در اندازه*های مختلف دیده شده است که معمولی*ترین اندازه آن تقریباً 5 سانتی متر بوده است؛ ظاهر آن به گونه است که شاید تسیار ترسناک به نظر برسد اما در باطن موجودی بسیار ساده و کم خطر است.
*"Paracheilinus Nursalim"
این موجود در سال 2008 و در یکی از دماغه*های شبه جزیره گینه نو پیدا شد؛ رنگ*های روشن و همچنین بدن براق آن برای اولین*بار توجه بسیاری از محققان را به خودش جذب کرد؛ البته رنگ*های مختلف آن نیز از جمله مهمترین دلایل جالب بودن آن است؛ بسیاری از دوستداران محیط زیست می*گویند منطقه زندگی این ماهی بسیار ایمن است و شانس بالایی برای ادامه حیات دارد.


خبرگزاری فارس