دیده بان حقوق حیوانات: صندوق جهانی حیات*وحش در گزارش سالانه خود درباره شکار غیرقانونی فیل*ها هشدار داد: در سال ۲۰۱۱ میلادی رکورد شکار قاچاقی فیل*ها و کرگدن*ها شکسته شده و هم*چنین شکار غیرقانونی ببرها نیز در این سال به قدری بوده که این گربه سانان کمیاب و با ارزش را به طور جدی به لبه پرتگاه انقراض کشانده است.
به گزارش ایسنا در این گزارش تاکید شد که در حال حاضر تنها حدود ۳۲۰۰ قلاده ببر در کل حیات*وحش جهان باقی مانده است.
این گزارش می*افزاید: درآمد حاصل از تجارت غیرقانونی در حیات*وحش سالانه حداقل ۱۹ میلیارد دلار آمریکا برآورد شده و این گونه جرایم سازمان*یافته ظاهرا سود فوق العاده زیاد و در عین حال کمترین خطر را برای تاجران متخلف دارند چون بیشتر دولت*های جهان مقابله با جرایم مربوط به حیات*وحش را در اولویت برنامه*های خود قرار نمی*دهند و اغلب از اقدام موثر برای مبارزه با این قبیل جنایات و رفتارهای وحشیانه کوتاهی می*کنند.
به گزارش شبکه خبری ان بی سی، پیتر ویتینگ، نماینده سازمان ملل در آلمان دراین*باره خاطر نشان ساخت: نرخ بالای تقاضا و بویژه قیمت بالای شاخ کرگدن و عاج فیل در بازارهای جهانی از مهمترین عوامل تشدید کننده کشتار بی رحمانه و قاچاقی این حیوانات بیچاره است. امروزه این تجارت نوعی جرم سازمان یافته تلقی می*شود.
وی افزود: این روند نگران کننده هم*چنان در سال ۲۰۱۲ میلادی نیز ادامه پیدا کرده است.