فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  19
لایک لایک:  19
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1
  کاربر ثابت

  تخصص
  ___
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ؟؟؟
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  8715
  میانگین پست در روز
  1.42
  تعداد ارسال ها
  2,893

  28 به مرغ عشق (باجریگار)خود بیاموزید تا صحبت کند

  غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی


  آیا میدانستید که مرغ عشق ها هم داری استعداد سخن گویی هستند؟این پرندگان جزء پرندگان دارای استعداد سخنگویی محسوب میشوند وتوانایی یادگیری کلمات بسیاری را دارند.
  خرید یک مرغ عشق صرفا برای سخنگویی کار درستی نیست وامکان دارد که اصلا به نتیجه نرسید.طوطی ها باهم تفاوت دارند وامکان دارد که بعضی سخن گویی بیاموزند وبعضی هم حتی یک کلمه هم نیاموزند.
  این مقاله قصد دارد تا صاحبان مرغ عشق ها را از پتانسیل واستعداد این پرنده با خبرکند وحتی الامکان کارهای موثر و مفید در سخنگویی مرغ عشق را آموزش دهد.
  برای شروع انتخاب یک باجریگار جوان بسیار مهم وبا اهمیت است.اگر یک پرنده ی جوان انتخاب کنید احتمال سخن گویی بسیار افزایش می یابد وعملی تر است،میخواهید بدانید چرا؟
  احتمال بسیار بیشتری وجود دارد تا یک پرنده ی جوان زبان انسان ها را بیاموزد تا یک پرنده ی مسن تر، زیرا پرنده ای که از سنین کم پیش انسان ها بوده است بیشتر از پرنده ی مسن تر در معرض انسان ها بوده وبیشتر با آنها رابطه داشته است.
  اکثر مرغ عشق هایی که سن بیشتری دارند معمولا در گله ها و بامرغ عشق های دیگر نگهداری شده اند وبه همین علت مهارت های صوتی وآوازی را از مرغ عشق های دیگر آموخته اند، نه یک انسان.
  انتخاب یک پرنده ی جوان یک نقطه ی مهم و بحرانی برای داشتن یک گزینه ی مناسب برای سخن گویی است.امکان دارد مرغ عشق های مسن تر کلمات بسیار کمی را یاد بگیرند اما باز هم برای ارتباط برقرار کردن به زبان مادری خود متوسل میشوند واز آن استفاده میکنند.
  این بدان معنا نیست که شما باید یک پرنده ی دست آموز خریداری کنید وفقط بدان معناست که پرنده های جوان تر اثر پذیری بیشتری را از انسان دارند تادیگر پرنده ها.
  عامل مهم وتاثیر گذار دیگری که باعث بهبود سخنگویی پرنده میشود ،میزان وابستگی پرنده به صاحب خود است.یک پرنده ی وابسته سعی خواهد کرد تا با صاحب خود ارتباط بیشتری برقرار کند و میل بیشتری برای ارتباط برقرار کردن با صاحب خود دارد،هرچه بیشتر برای پرنده وقت بگذارید پرنده ی شما بیشتر سعی خواهد کرد تا با شما ارتباط برقرار کند.این بدان معناست که شما برای سخنگو کردن پرنده باید ان را به تنهایی نگهداری کنید و مرغ عشق های دیگر در کنار او نباشند چرا که دو پرنده ای که باهم در یک محل هستند معمولا کارهای انسان ها را نادیده میگرند وبیشتر توجه خود را به یکدیگر منعطف میکنند.
  پرنده ی خود را تا زمانی که به شما کاملا وابسته شود به تنهایی نگهداری کنید واز خریدن پرنده ی دیگر اجتناب کنید.
  شیوه ی آموزش:
  آیا زمانی را که صاحبان طوطیهای سخنگو برای یاد دادن وآموزش به پرندگان خود آنها را در اتاق های تاریک ودر قفس که روی آن پارچه ای انداخته میشد نگهداری میکردند؟
  آیا به خاطر دارید زمانی را که صاحبان طوطی ها برای آموزش به آنها،نواری را برای پرنده گذاشته و چندین بار آنرا تکرار میکردند تا پرنده سخنگویی بیاموزد؟
  این ها متدهای قدیمی شده ومنسوخ آموزش سخنگویی به پرندگان است.مادریافته ایم که پرندگانی که کلمات زیادی را آموخته اند در خانه های بزرگ(ونه اتاق تاریک)ودرکنار صاحبانشان نگهداری می شده اند وبه آنها توجه زیادی میشده است و روزانه با نها تمرین میشده است وصاحبشان وقت زیادی را صرف آموزش وتمرین وسرو کله زدن با پرنده ی خود میکرده اند.و با آنها کلمه به کلمه ویکی یکی حرف می زده اند.
  وقت گذاشتن ووقت صرف کردن با پرنده ی شما عامل بسیار مهمی در سلامت ذهنی وپیشرفت سخنگویی آن خوهاد بود.
  پرندگانی که از طریق متدهای قدیمی آموزش دیده اند علاقه ی خود را از دست میدهند وکلمات کمی را میآموزند،درعوض پرندگانی که مخاطب صاحبانشان قرار گرفته اند وبا صاحب خود رابطه ی متقابل داشته اند وبا آنها روزانه وپیوسته تمرین شده است بهترین سخنگو ها بوده اند.
  راه های سخگو کردن پرنده چیست؟
  برای شروع با صحبت کردن با پرنده زمانی که ظروف آب آن را تعویض میکنید ویا زمانی که غذای جدید دراختیار آن ها قرار میدهید شروع کنید وبرای مثال به او بگویید"خوشمزه ست؟" ویا زمانی که دست خود را نگه میدارید تا پرنده روی آن بیاید و او اینکار را انجام میدهد بگویید"آفرین پرنده ی خوب"یا زمانی که با او بازی میکنید ویا او با اسباب بازی های خود سرگرم است به او بگویید"خوش میگذره؟"
  خواهید دید چگونه یکی کردن کلمات به قدرت سخنگویی وبهتر شدن وضعیت آن کمک خواهد کرد.قدرت یادگیری ویادگیری سریع انها ممکن است شما را متحیر وهیجان زده کند!این گام ها را با حرکات جدید وکلمات جدید تکرار کنید خواهید دید که پرنده ی شما چقدر سریع قبل از آنکه شما بدانید کلمات جدید را خواهد آموخت.
  یک پرنده ی نر یا ماده برای سخن گویی؟کدام مناسب تر است؟
  آیا این اهمیت دارد که پرنده ی من نر باشد یا ماده؟پاسخ سوال خیر است.
  هرچند که بنظر میرسد که پرندگان نر برای سخنگویی بهتر هستند،اما پرندگان ماده هم سخنگو میشوند هرچندکه کلمات آنها مانند کلماتی که نر ها ادا میکنند واضح نیست.دلیل این مسئله چیست؟ما اعتقاد داریم چون پرنده های نر با صدا وآواز خود از پرندگان ماده خواستگاری میکنندآنها بیشتر برای سخن گفتن ساخته شده اند تا ماده ها.ماد ها صحبت میکنند اما نه به آن وسعت که نرها سخن میگویند.طبق گفته ی بالا ماده ها هم سخن میگویند ونباید آنها را به خاطر توانایی ذاتیشان مورد بازخواست قرار داد.(به عبارتی پرندگان ماده قربانی غریزه هستند ونرها غریزتن صوت بهتر وواضح تری دارند)

  آیا مرغ عشق ها آنچه میگویند،می فهمند؟
  آیا مرغ عشق ها آنچه میگویند،میفهمند؟جواب نامعلوم است.هرچند که دکتر پپر برگ در تحقیقات چندین ساله ی خود به نتایج جالبی رسید،او قدرت درک طوطی های خاکستری(کاسکو)رو مورد مطالعه قرار داد،طبق مطالعات وی سوژه ی او الکس قدرت درک اشیاء را داشت ومیتوانست به سوالات ساده پاسخ بدهد.با وجود آنکه او توانست به نتایج قابل توجهی دست یابد،اما او سالها با الکس کار کرده بود.گزینه ی بعدی طوطیی بود که تصور می شد دارای قدرت درک فوق العاده ای ست.ویکتور مرغ عشق سخنگو.این طوطی کوچک باعث شد بحث های زیادی راه بیفتد.با اینکه عده ی زیادی استدلال میکردند که اون آنچه میگوید می فهمد،گروه های دیگر به شدت این نظر را رد میکردند واعتقادی به آن نداشتند.به هرحال توانایی های او قابل توجه بود وحتی گوش کردن به آن هم عالی وجالب بود.
  این صحیح است که بگوییم طوطی ها با دلیل حرف می زنند،این که طوطی ها را موجوداتی فرض کنیم که فقط تقلید می کنند اشتباه بزرگی است.
  طوطی ها موجودات باهوشی هستند و لغات خود را برای اهداف وخواسته هایی که دارند به کار می برند،حال آنکه این هدف ابراز علاقه،درخواست غذا و...باشد.

  پایان

  مترجم:رضاقلیخانی
  مطلب اختصاصی پارسی پت بوده وهرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر نام مترجم وپارسی پت خلاف قوانین بوده وپیگیرد قانونی دارد.
  ویرایش توسط Discjockey : 20th December 2012 در ساعت 02:00 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. واگذاری 4 بچه گربه خیلی ناز وزیبا
  توسط elnaz22 در انجمن آرشیو واگذاری رایگان حیوانات خانگی
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 2nd October 2012, 02:26 AM
 2. وعده حمایت جدی وزیر ورزش از سوارکاری
  توسط saeedeh در انجمن اخبار و رویدادها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th January 2012, 08:58 PM
 3. آیا شما گاز گرفتن را به طوطی و کاسکو می آموزید ؟
  توسط sepideh در انجمن روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 7th October 2011, 07:41 PM
 4. نامه دکتر محبی رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران به وزیر کشور
  توسط Discjockey در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 27th May 2011, 01:32 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ