دیده بان حقوق حیوانات: مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: تعداد ۳۱ عدد هوبره از اتباع بیگانه در یک منزل مسکونی در روستای گروگ سیریک کشف و ضبط شد.
به گزارش ایسنا مجید وفادار ضمن تشریح این خبر افزود: اکیپی از پرسنل کلانتری ۱۱ سیریک با اخذ حکم مرجع قضایی با هدف دستگیری اتباع بیگانه که در یک منزل مسکونی در روستای گروگ سیریک سکونت داشتند، به منظور دستگیری این اتباع وارد عملیات شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان با اشاره به اینکه در بازدید از منزل مذکور ۳۱ عدد هوبره کشف و ضبط شده اظهار کرد: قاچاقچیان قصد داشتند، این پرندگان را به امارات متحده عربی منتقل کنند که با تلاش پلیس ناکام ماندند.
وی با اظهار اینکه پس از دستور مقام قضایی این پرندگان تحویل اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان داده شد بیان کرد: این هوبره*ها توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست این اداره کل در دشت*های هرمزگان رهاسازی شدند.
به گزارش ایسنا، زیستگاه هوبره در دشت*ها و بیابان و صحراست. این گونه در معرض خطر انقراض بر روی زمین آشیانه دارد و شکار خوبی برای پرندگانی بزرگ مانند باز و شاهین است. زیستگاه این پرنده در هرمزگان عمدتا دشت*های طارم، مسافرآباد و بعضی از دشت*های غرب استان است.